1. června 2018
Inspirujte se příběhem Martiny, která se s manželem rozhodla pro realizaci vysněného domu.

Pro mladé manžele je malý byt na hypotéku ideálním řešením. Ovšem jakmile přijdou děti, je třeba situaci řešit. Vždyť potřebují vlastní království!

V takovém případě je třeba se rozhodnout. Zvolit větší byt, nebo rodinný dům?

Pro variantu vlastního domu se rozhodla Martina z Prahy. „Život v bytě nám po všech stránkách vyhovoval. Navíc jsme si o sobě s mužem mysleli, že nepatříme k lidem, kteří by chtěli trávit volný čas starostmi o dům. Stačila ale jedna prohlídka zajímavého domu s šikovným realitním makléřem a názor jsme s chutí změnili,“ směje se mladá maminka Martina, jak dokázali s mužem rychle opustit svůj sen o větším bytě.

„Stálo nás to něco počítání a – abych byla upřímná – i odvahy. Na jednu nemovitost, tedy náš třípokojový byt, jsme již hypotéku měli. Měli jsme štěstí, že se nám podařilo byt během týdne prodat, a hned jsme mohli začít čerpat meziúvěr na koupený dům. S cenovou kalkulací nám pomohl finanční model od ČMSS, díky němuž jsme zjistili, že meziúvěrová splátka bude stejně vysoká jako splátka na novou hypotéku. To nás uklidnilo, a tak jsme se pustili do realizace svého nového snu.“

A jak vidí Martina své zásadní životní rozhodnutí s odstupem času? „Rozhodně nelituju! Kvůli dceři, která začala chodit do školy, jsme nechtěli měnit lokalitu, což se nám podařilo a jsme za to velice rádi.“ Dům byl postaven na klíč, měnily se jen dvě dispozice. „V domě nebyla komora, tu jsme dodatečně doprojektovali a dosadili do ní kotel. Měnil se i charakter vjezdu, což se nakonec ukázalo jako celkem velké úřední martyrium. Ale zvládli jsme to!“ říká spokojená majitelka nového rodinného domku.

Martina čerpala na koupi domu:

Výše úvěru: 2 150 000 Kč
Splátka: 8994 Kč
Doba: 22 let
Cena domu: 4 500 000 Kč
Stavba: 5 měsíců

Spočítejte si vlastní půjčku na www.najdetesevevlastnim.cz.

Pokud jste také chytili hnízdící horečku, zasoutěžte si o vouchery do Ikea v hodnotě 50 000 Kč! bydleni.jenprozeny.cz