10. září 2017
Přestože léto už je definitivně za námi, není na škodu si před nadcházejícím sychravým podzimem držet v paměti sluncem zalité pláže a tropický vzduch co nejdéle.

Že jste letos na dovolené u moře nebyli? O to lepší důvod vyzkoušet jedinečný kubánský rum z rodiny Havana Club – Añejo Especial.

Kuba je zemí, kde se pozitivní energie rozdává na všechny strany. A aby také ne! Najdete tu nádherné písčité pláže, okouzlující přírodu a bohatou kulturu, ale ochutnáte i kvalitní doutníky a v neposlední řadě ten nejlepší rum na světě. Havana Club Añejo Especial v sobě skrývá výraznou chuť obohacenou exotickým nádechem vanilky a karamelu, který doplňuje aromatický náznak tabáku, pomeranče a špetky skořice. Tento zlatavý kořeněný nápoj vás zanese právě na místo, kde se salsa tančí každý večer a zábava nikdy nekončí. Ochutnejte a poznejte pravou chuť života!

BASIL BABO

50 ml Havana Club Especial
20 ml limetkové šťávy
20 ml jablečného džusu 10ml cukrového sirupu
zázvorové pivo
5 lístků bazalky

Bazalkové listy pomačkejte v ruce a vložte do koktejlového šejkru. Přidejte Havana Club Especial, cukrový sirup, jablečný džus, limetkovou šťávu a kostky ledu. Protřejte po dobu 30 sekund. Vysokou sklenici naplňte ledem, zalijte koktejlem z šejkru, doplňte zázvorovým pivem a ozdobte lístky bazalky.

HAVANA SPECIAL

50 ml Havana Club Especial
25 ml ananasového džusu
15 ml limetkové šťávy
5 ml likéru Maraschino
10 ml cukrového sirupu
1 koktejlová třešeň

Všechny tekuté ingredience nalijte do koktejlového šejkru, naplňte kostkami ledu a po dobu 30 sekund protřepejte. Přelijte do koktejlové sklenice a ozdobte třešní.

ESPECIAL GINGER ALE

50 ml Havana Club Especial
100 ml zázvorového piva
1 velký špalíček limetky

Vysokou sklenici naplňte kostkami ledu, přilijte Havana Club Especial a doplňte do celé výše zázvorovým pivem. Z limetky vymačkejte do sklenice šťávu a přihoďte jí do koktejlu jako ozdobu.

Více informací se dozvíte na www.havana-club.cz nebo mrkněte na náš facebook.