21. září 2018
Stále častěji vídáte sportovce venku nebo vám kamarádky říkají, jak cvičí doma? My víme, proč je lepší vyměnit upocenou posilovnu plnou lidí za pohodlí domova nebo čerstvý vzduch!

Pokud máte posilovnu jako součást fitness rutiny, určitě ji z ní neškrtejte. Toto sedmero je spíše pro jedince, kteří ta upocená místa a rychlé střídání na strojích bytostně nenávidí. Proč je dobré se pustit do zvelebování těla na vlastní pěst?

1. můžete cvičit kdekoliv

Jeden by namítal, že nemá vybavení posilovny. Ale k pohybu kdekoliv vám toho stačí opravdu málo. Stačí jen lehce pozměnit cviky a přikoupit malé vybavení, jako jsou činky, závaží a různé míčky. Ano, stojí to peníze, ale permanentka je mnohem dražší a není nad to, když si můžete zacvičit na čerstvém vzduchu. Mimo to, pěší turistika, běhání, jóga a tanec umí mnohem lépe udržet aktivní způsob života.

2. nebudete porovnávat své pokroky s ostatními

Jeden z nejzásadnějších důvodů, proč opustit stěny tělocvičny! I když víme, že se to nemá, děláme to. Porovnáváme se s ostatními a to nám nepřidá na dobrém pocitu z cvičení. Když to zastavíte a budete se soustředit jen na sebe, bude vám skvěle.

3. přestanete se rozptylovat

Zapomeňte na sledování televize či ostatních při cvičení. Je důležité přemýšlet o tom, co děláte. Trénink je tak mnohem účinnější. Ale to už vlastně všichni víme.