10. srpna 2018
V prostorách starého purkrabství na Vyšehradě proběhne ve dnech 18. a 19. srpna desátý jubilejní ročník Čajomír festu. Přijďte ochutnat nejlepší čaje z celého světa!

Na oblíbeném čajovém festivalu ochutnáte čaje z celého světa, navštívíte tvůrčí workshopy a zajímavé přednášky. Letos je speciálním hostem korejská delegace vedená slavnou čajovou mistryní Sunwoo Park. Korejci představí svou čajovou kulturu přednáškami, workshopy a praktickými ukázkami.


Návštěvníci si budou moci vyzkoušet novou hru Imperium of tea. Podstatou hry je degustace čaje. Hru mohou hrát jak čajoví nadšenci (díky hře si lépe uvědomí chuť čaje a hra jim pomůže se v čajích lépe orientovat), tak profesionálové.
Součástí festivalu je tržnice, kde budou stánky dovozců čaje, prodejců keramiky a občerstvení (raw, vegetariánské, etnické…).
Na Čajomír festu vystoupí mnoho umělců.
Milovníci jógy se mohou těšit na ranní cvičení v neděli od 7.30 – 8.30.


Více z programu:
• Více než 50 čajů a bylin v rámci ochutnávky s degustační páskou
• Prezentace čajů od zahraničních profíků a blogerů
• Ortodoxní a moderní příprava čajů
• Meditační koncerty a divoký tanec
• Dětské festivalové čajovny
• Tržnice nejen s originální keramikou a čajem přímo od dovozců
Pohodová rodinná atmosféra, při které si v klidu vychutnáte čaj a zapomenete na problémy každodenního života, je zaručena!
Vstupné: nezlevněná degustační páska stojí 250 Kč/den (400 Kč/celý festival). Páska opravňuje držitele k ochutnávkám na vyznačených degustačních místech nebo k účasti v celodenních workshopových dílnách.