24. října 2018
Jednadvacetiletý Jarek bydlí v dětském domově ve Vizovicích již desátým rokem a ze všeho nejvíc miluje tanec. Zdá se, že motto „Přes obtíže ke hvězdám“ si vzal skutečně k srdci, protože se své vášni i díky Nadačnímu fondu Albert intenzivně věnuje a coby tanečník a choreograf již oslavil nejeden úspěch.

Jarek se s tancem seznámil už ve třech letech díky svojí mamince. „Maminka měla problémy jak finanční, tak i psychické. Aby z toho pekla mohla na chvilku utéci, často si pro sebe tancovala s hudbou nahlas. Když otčím nebyl doma, najednou jako by ožila, byla sama sebou a šťastná,“ vypráví Jarek. Svou maminku tehdy s nadšením pozoroval a netrvalo dlouho, aby se i Jarek oddal rytmu hudby a rozpohyboval tělo. „Tehdy jsem zjistil, že i pro mne je tanec bránou do jiného světa, kde se cítím bez tíže a ocitám se v ráji, kde mi nikdo nemůže ublížit,“ doplňuje.

V současné době se i díky podpoře Nadačního fondu Albert věnuje moderním stylům, baletu, jazzu a zejména contemporary – výrazovému tanci. Zatancoval si už po boku mnoha uznávaných tanečních jmen, vystoupil také v Českém centru v New Yorku či ve Slovenské televizi jako tanečník Heleny Vondráčkové. „V neposlední řadě jsem úspěšně složil přijímací zkoušky na prestižní univerzitě HAMU, což považuji za svůj důležitý posun v dráze profesionálního tanečního interpreta a choreografa,“ pochvaluje si Jarek.

Kromě tance má rád focení, procházky v přírodě a svou kočičku Kate. Nejoblíbenějším předmětem Jarka ve škole jsou dějiny, ať už všeobecné nebo umění. „Kdo nezná svojí historii, je nucen si ji zopakovat, proto tento předmět považuji za velmi důležitý,“ dodává. Svému dětskému domovu přeje, aby paní ředitelka a vychovatelky nadále vkládaly do dětí tolik důvěry, kterou vložily do něj. „Chtěl bych, aby děti v budoucnu nadále měly tak úžasné tetičky a paní ředitelku a aby tety měly stále elán a motivaci děti podporovat v tom, co je baví,“ uzavírá Jarek.

Tři NEJ podle Jaroslava

Nejlepší zážitek: Výlet do New Yorku
Nejoblíbenější kniha: Žítkovské bohyně
Nejoblíbenější Čech: Youtuber Kovy

Program Bertík pomáhá

Oblíbená charitativní kampaň Bertík pomáhá je po roce opět tady! Jarkův a další tisíce dětských příběhů nabraly díky Bertíkům ten správný směr. Komu pomohou letos? Přijďte hlasovat i vy do hypermarketů Albert po celém Česku v období od 24. října do 6. listopadu. Díky svému běžnému nákupu můžete pomoci změnit příběhy dětí z dětských domovů z vašeho blízkého okolí stejně jako ten Jarkův. Každý hlas má smysl.