5. září 2018
Veronika je dvacetiletá studentka z Fulneku. Vyrůstala tam v dětském domově Loreta. Díky Nadačnímu fondu Albert úspěšně složila maturitu a v současné době pokračuje ve studiu pedagogiky na vysoké škole, a pomalu si tak plní své sny.

Od malička byla šikovná žákyně, ale na střední školu, kterou si přála navštěvovat, musela dojíždět. „Díky finanční podpoře Nadačního fondu jsem mohla uhradit cestovné do školy a zpět,“ říká Veronika o svém studiu. Po zvládnuté maturitě se úspěšně dostala také na vysokou školu, na níž si chce splnit svůj velký sen.

„Chtěla bych odjet studovat do zahraničí a zároveň poznávat krásy dané země,“ svěřila se. „Po ukončení vysoké školy bych ráda pracovala jako vychovatelka v dětském domově.“

Nedávno měla možnost jet do Itálie spolu s dětmi z dětského domova a udělalo jí velkou radost vidět, jak jsou děti šťastné a jak si svůj první pobyt u moře užívají. O svém dětském domově mluví jako o jednom z nejlepších a chválou nešetří ani při zmínce o vychovatelích a paní ředitelce. Pro děti ze svého dětského domova by si přála několik nových jízdních kol.

I při zaměstnání by si Veronika přála nadále poznávat nová místa a věnovat se cestování. „Velmi mě baví chodit po horách, nejraději s mým přítelem a jeho pejskem,“ říká o svém koníčku. Za jeden z nejkrásnějších zážitků považuje zimní výstup na Sněžku a moc ráda by se podívala také na Šumavu, kde chce nafotit tamní krásnou přírodu.

Největší cestovatelský sen se však nachází daleko za hranicemi naší domoviny, Veronika by se totiž nejraději podívala na černý kontinent, do Afriky. „Nejdůležitější ale je, aby byli všichni mí přátelé, rodina a známí šťastní a spokojení a také abych úspěšně vystudovala vysokou školu,“ dodává.

Tři NEJ podle Veroniky

Nejoblíbenější místo: les, hory a celkově příroda

Nejoblíbenější kniha: jakákoliv od E. M. Remarqua

Nejoblíbenější seriál/seriálová postava: John Snow ze Hry o trůny