28. prosince 2017
Příroda zná jediné pravidlo. Přežít.

Herec Daniel Radcliffe, kterého všichni znají jako Harryho Pottera exceluje v hlavní roli strhujícího filmu Ztracen v džungli, který jde do českých kin. Film vznikl podle těžko uvěřitelného skutečného příběhu Yossiho Ghinsberga. Dobrodružný výlet do pralesa se v něm proměnil v boj o život za hranicemi lidských možností. Daniel Radcliffe bude jako trosečník v nekonečném deštném pralese čelit drsným nástrahám a výzvám, na jaké Harry Potter ani nepomyslel. Během natáčení navíc zhubl celých 7 kilogramů.

Mladý muž chce na cestách po světě uniknout rutinně a nudě západoevropského života. V bolívijské metropoli La Paz potkává nové parťáky z různých koutů světa a tajuplného průvodce. Ten je vezme na expedici do neprobádaných míst amazonského pralesa s tím, že mohou nalézt neznámý indiánský kmen, zcela nedotčenou přírodu a možná i naleziště zlata. Jenže uprostřed divočiny průvodce zmizí a skupina cestovatelů se při ztroskotání na divoké řece rozpadne.

Hlavní hrdina Yossi zůstane uprostřed neprostupné, nehostinné a nebezpečné džungle sám. Bez nože či jiné zbraně, bez zásob a bez jakéhokoli přístřeší . . úplně sám. Má sice za sebou tři roky vojenské služby, ale ty ho zdaleka nedokázaly připravit na všechno, co ho v dusném jihoamerickém pralese čeká. Krásná příroda se proměňuje v zelené peklo a v nepřítele plného útočných tvorů, jedovatých rostlin i hadů, odporného hmyzu a ohavných parazitů, jaké si ve středoevropských poměrech nedokážeme ani představit. Džungle má jasný vzkaz: sem lidé nepatří.