19. ledna 2018
Krásnou postavu do plavek chceme mít všechny. Co na to ale jít letos chytře a zbavit se přebytečných tukových polštářků jídlem namísto drastických diet? Existují potraviny, které fungují jako „tukožrouti“ – zařaďte je do svého jídelníčku.

Mořské plody – ideální pochutina na léto, ke konzumaci se hodí nejlépe čerstvé. Obsahují vysoké množství taurinu, který podporuje produkci hormonu štěpícího tuky. Zároveň podporuje tvorbu žlučových kyselin, které mají pro štěpení tuků zásadní úlohu.

Embed from Getty Images

Chilli papričky – oblíbená surovina, kterou pravidelně konzumují modelky i hollywoodské hvězdy. Jestli vás trápí nevzhledné „krovky“ na bocích a tuk v pase. Chilli papričky můžou být vaše záchrana. Celkově dokážou organismus zahřát, rozproudit krev a zrychlit metabolismus. Tělo tak začne spalovat už uložené tukové zásoby.

Embed from Getty Images

Kysané zelí – oblíbená potravina zejména na zimu, protože podporuje správné fungování imunity a pomáhá překonat únavu. Kysané zelí dále působí tak, že podporuje peristaltiku, látkovou výměnu a napomáhá odvodnění.

Embed from Getty Images