8. listopadu 2017
V úterý 14. listopadu od 18 hodin se v pražském Drive House uskuteční každoroční charitativní benefice. Benefici pořádá Nadační fond Seňorina, která pomáhá lidem s Alzheimerovou nemocí prožít ještě radostný život.

Každý rok Nadace Seňorina poděkuje svým podporovatelům, dobrovolníkům a zaměstnancům na tradiční benefici.  Letos se rozhodla pojmout benefici jinak, a pozvat na ni jak širokou veřejnost, kterou zajímá osvěta kolem Alzheimerovy nemoci, ale i odborníky a sociální pracovníky, kteří se touto nemocí zabývají.

Benefice se uskuteční 14. 11. od 18 hodin v Drive House, Rubešova 7, Praha 2. Akci moderuje patronka nadačního fondu Martina Preissová, herečka Národního divadla. Večerem bude provázet zpěvačka Irena Budweiserová, která zazpívá u klavíru několik písní. Doplněním bude prodejní výstava děl keramičky Lenky Feldsteinové.

Prodávat se bude i aktuální kalendář na rok 2018 VŠECHNO JE NORMÁLNÍ, jehož téma – život s Alzheimerovou nemocí – ztvárňuje mnoho známých umělců, mezi nimiž najdeme třeba Davida Matáska, Vladimíra Javorského, Báru Hrzánovou, Radka Holuba, Jitku Smutnou nebo Davida Prachaře.

Celý výtěžek poputuje na Centrum Seňorina, jež  se stará o nemocné během krátkodobého pobytu. Centrum vzniklo proto, aby si rodinní pečující mohli odpočinout od každodenní pečovatelské rutiny v době např. přechodného pracovního vytížení, dovolené nebo třeba jen návštěvy přátel. Odpočatí pečující se pak starají o své blízké trpící touto krutou nemocí s novou, neutuchající energií.

Benefice se jmenuje Aloisovy ponožky. Každý příchozí obdrží pár nestejných ponožek. Proč, to vysvětluje ředitelka Nadačního fondu Jarka  Švarcbachová. „Tímto jasným poselstvím, gestem tak typickým pro lidi trpící Alzheimerovou chorobou, chceme jednoduše návštěvníky upozornit na záludnosti této nemoci.“  Rozdílné ponožky se staly symbolem letošní benefice.