22. ledna 2018
Na trhu se objevila kniha „Proč vlk šišlal“, která udělá z čištění zoubků skvělou zábavu pro celou vaši rodinu.

Kniha Proč vlk šišlal se prodává ve stomatologických ordinacích. Děti ve věku 4 až 8 let jsou z ní nadšené díky roztomilým pohádkovým příběhům, omalovánkám, hádankám či pexesu. Otevře jim zcela nový svět správné péče o zoubky a správné výživy, která předchází zubnímu kazu a nemocem dásní.

Ordinace českých zubních lékařů bohužel navštěvuje velmi mnoho dětí s nateklou tváří, které nevědí, že čistý zub nemůže onemocnět. Nemusí být mezi nimi i to vaše! Tuto dosud jedinečnou knihu napsala Doc. MUDr. Eva Kovaľová, PhD., která založila obor Dentální hygiena na Fakultě zdravotnických oborů v Prešově.

Na prvních mléčných zubech velmi záleží, i když vypadnou a nahradí je nové. Opačný pohled je nebezpečný mýtus, bohužel rozšířený i v moderní civilizované společnosti. Mléčný chrup se kazí velmi rychle a bakterie zubního kazu se snadno dostávají přes mělký kořen dětského zubu až do okolních tkání, kde často způsobují závažný zánět a bolestivý otok. Bakteriální zánět v ústech má zhoubný vliv na celý dětský organizmus, zejména kupříkladu na srdeční sval. Málo známým faktem také je, že narušení a předčasná ztráta mléčného chrupu může velmi negativně ovlivnit zdravý vývoj druhých trvalých zubů vašeho dítěte!