18. října 2017
Venku chladno, po slunečním svitu ani památky a ze žil jako by se vám vytratila veškerá energie a dobrá nálada. Máme pro vás řešení! Zajděte si do sauny , povzbuďte tělo i mysl a pošlete stres a únavu zpět, odkud přišly.

Co byste měli vědět o finské sauně?

1. Před saunováním se umyjte mýdlem, osprchujte a důkladně osušte. Voda totiž ochlazuje kůži, proto účinky saunování a pocení zpomaluje.

2. Do finské sauny vstupujte bez plavek, pouze s ručníkem či prostěradlem, které by měly sloužit hlavně jako hygienická membrána mezi lavicí a tělem. Ptáte se, proč bez plavek? Jejich materiál není určen pro pocení a může pak být živnou půdou pro bakterie.

Embed from Getty Images

3. V sauně dýchejte jen ústy. Při dýchání nosem se vysušuje nosní sliznice, z čehož vás může rozbolet hlava. Ideální je saunovat se vleže, teplo se tak dostane rovnoměrně do celého těla.

4. Trápí vás celulitida? Vezměte si do sauny masážní houbu (ne z umělých vláken), kterou si problémové partie promasírujete, a podpoříte tak mizení pomerančové kůže.

5. Ochlazení je po saunování velmi důležité. V případě, že máte vysoký tlak nebo jste citliví na studenou vodu, jděte alespoň na čerstvý vzduch.

6. Pobyt v sauně by měl být krátký, ale intenzivní. Saunování opakujte třikrát, přičemž byste měli v sauně strávit pokaždé 8–15 minut. Až vám bude chladno (po 5–10 minutách v odpočívárně), opět se vraťte do sauny.

Embed from Getty Images

7. Nezapomeňte při saunování průběžně doplňovat tekutiny. Doporučuje se čistá voda, minerálka, případně džus či chladný čaj. Naopak vynechejte alkohol.

8. Svůj pobyt v sauně si můžete zpestřit návštěvou jednoho ze saunových ceremoniálů. Během něj budou vaše smysly hýčkat vonné esence, podmanivá hudba, měnící se osvětlení a zejména intenzivní a příjemné nárazové víření horkého vzduchu, které vytváří saunér pohyby ručníkem.

9.  Při konečném odpočívání byste měli ležet v ideálním případě 30 minut, aby se tělo zklidnilo.

Pokud máte kartu MultiSport, můžete navštívit jednu z více než 90 saun, saunových a wellness center po celé České republice. Do většiny saun je s kartou vstup bez poplatku, výjimku tvoří pouze pár vybraných zařízení s doplatkem. MultiSport kartu můžete využívat celoročně ve více než 1 400 sportovních a relaxačních zařízeních v Česku a na Slovensku a užívat si můžete více než 170 typů pohybových a relaxačních aktivit. To stojí za zvážení, nemyslíte?