7. března 2018
Osmý březen patří již více než sto let ženám. Užijte si ho!

Dne 8. března roku 1908 se v New Yorku konalo velké shromáždění za práva žen, které bylo tvrdě rozehnáno policií. Již o rok později se v tento den poprvé slavil Den žen.

V roce 1910 bylo na Mezinárodní konferenci žen v dánské Kodani rozhodnuto o jeho rozšíření na Mezinárodní den žen, který měl upozorňovat na rovnoprávnost pohlaví a žádat volební právo pro ženy.

Tento významný den se slaví v řadě zemí světa, byť trochu jiným způsobem, než u nás bývalo zvykem ještě před třiceti lety. V současné době není tento den jen o květině od partnera, nadále upozorňuje na ženská práva, rovnoprávnost, spravedlnost, obtěžování žen i diskriminaci ve společnosti. Proto na tento den nezapomínejte a oslavte ho!

Květiny

Pravděpodobně čekáte, že nějaké květiny dostanete, pokud se tak nestane, není žádná ostuda, koupit si pugét sama. Protože právě 8. březen je důvod k oslavě.

Dobré jídlo

Láska prochází žaludkem, proč tedy neoslavit MDŽ ve stylové restauraci? Pokud chcete vyzkoušet něco opravdu originálního, doporučujeme Signature Restaurant v Popůvkách nedaleko Brna.

Pokud milujete sladké, určitě musíte vyzkoušet pražskou továrnu na zákusky Cukrář Skála.

Přírodní kávové tělové máslo MARK body butter COFFEE

Po dlouhé zimě si vaše pokožka zaslouží pořádnou hydrataci! A právě na to dokonale poslouží přírodní tělové máslo MARK body butter Coffee. Kombinace vůní kakaa, kávy a kokosu navíc potěší i vaše smysly a navodí příjemný pocit na několik hodin.

Květinové jarní sny

Některé vůně jsou jako poezie. Zvou ke snění,  otevírají nádherný svět fantazie. Betty Barclay Beautiful Eden vás přenese do
divoké, kouzelné zahrady, která voní po nejrůznějších květinách a jarních keřích. Ptáci cvrlikají a slunce se prodírá houštím rostlin…

Dobré víno

Nechce se vám mezi lidi? Nevadí. Skvělé víno si můžete dát i doma. Doporučujeme Bohemia Sekt Prestige Brut nebo Bohemia Sekt Prestige rosé brut. Když přidáte svíčky, je o romantickou slavnostní atmosféru postaráno.

Krása

Dopřejte si dokonalé čištění pleti s kartáčky LUNA mini 2 od švédské společnost FOREO.

 

Vlastnoručně skládané origami přání

Říká se, že mnohdy nejvíce potěší vlastnoručně vyrobený dárek. Pokud už však nemáte čas na pořádné kreativní řádění a tvoření, určitě ještě stihnete připravit alespoň milé přáníčko.Vybírejte na https://origamica.heureka.cz, cena se většinou pohybuje kolem 50 Kč. Dá se taky dokonce zakoupit speciální origami papír, třeba od Papelote. Nabízí sadu deseti barevných papírů, které jsou šetrně zpracované a vyrobené výhradně v Česku. Sada stojí 64 Kč.

Ovocná kytice plná vitamínů

Pokud si potrpíte na květinách, ale chcete se vyhnout koupi karafiátu, můžete vyzkoušet ovocné kytice. Jejich životnost bude možná kratší než u květin řezaných, zato v aktuálním počasí pomůžou s doplněním všech důležitých vitamínů. Frutiko má v nabídce speciální MDŽ mini kytičku, která v sobě skrývá lahodnou kombinaci sladkého melounu, šťavnatých jahod, ananasu, hroznového vína a zelených jablek zdobených hořkou čokoládou, v ceně 449 Kč. Kytici doručí kurýr, navíc i po konzumaci květiny pořád zůstane roztomilý puntíkatý hrneček jako vzpomínka na toho, kdo dárek věnoval.

Zenová zahrádka

Zaručeně originální pozorností je zenová zahrádka, což je druh japonské zahrady sloužící k meditaci a rozjímaní. Respektive její stolní miniatura. Dá se totiž pořídit přenosný dřevěný box o rozměrech asi 40 x 30 cm, který je naplněný pískem, kamínky či rostlinami, a ty si může jejich autor za pomoci přiložených hrabiček, vidlic a hladítek sám rozmisťovat a určit si tak design zahrádky. Podle nálady ho pak může kdykoliv upravovat a měnit, což má dopřát klid a uvolnění mysli.

Užijte si Mezinárodní den žen