20. listopadu 2018
Romantik hotel Turm, který najdete deset kilometrů od Bolzana, se proslavil díky sbírce děl od Pabla Picassa, Salvadora Dalí, Paula Klee a zejména skutečnosti, že většinu z nich (opravdu se jedná o originály) najdete přímo na stěnách hotelu.

Hotel ovšem aktuálně září zejména na kulinářském nebi. Restaurace, kde každý večer kraluje šéfkuchař a majitel hotelu Stephan Pramstrahler, se totiž umístila mezi pěti nejlepšími hotelovými restauracemi v Itálii a získala 14 bodů Gault Millau.

Na jídelním lístku najdete ryby, těstoviny i masa. My jsme zkusili každý večer pětichodové degustační menu a došli k závěru, že neuděláte chybu, ať si objednáte cokoliv. Své recepty i to, jak kombinovat místní produkty, vám Stephan ochotně prozradí a klidně vás i ochotně pustí do kuchyně. Hostům nabízí i kurzy vaření jihotyrolských specialit. Nezapomínají zde ani na vegetariány, vegany a osoby trpícím intolerancí na laktózu a lepek.

Zajímavě jsou řešené i hotelové pokoje. Každý je totiž originál. Pokud máte rádi výhledy, doporučujeme nejvýše položený loftový apartmán ve věži. Hostům je k dispozici bazén, wellness, fitness centrum a lezecká stěna a samozřejmě celá řada masáží, koupelí a kosmetických ošetření.

Hotel má také vlastní vinici, kde pěstuje klasické jihotyrolské odrůdy, jako Weissburgunder, Gewurtztraminer, Sauvignon a Blauburgunder. Tato vína můžete testovat v hotelu i na nedaleké vinici, a to v památkově chráněném objektu z 13. století, kde je v případě náročnější konzumace, možnost i přespat. Bližší informace najdete na www.hotelturm.it.