2. března 2018
Do českých kin konečně dorazil vynikající a překvapivě zábavný film Já, Tonya. Margot Robbie v něm hraje kontroverzní krasobruslařku Tonyu Harding.

Ta se ze šampionky stala vyvrhele poté, co byla obviněna, že naplánovala útok na svou soupeřku Nancy Kerrigan. Tvůrci pojali film jako černou komedii a sledují život Tonyi Harding, její vzestup na vrchol i sešup dolů.

Margot Robbie v hlavní roli a Allison Janney jako drsná matka byly za svůj skvělý výkon nominovány na Oscara. Ozdobou filmu jsou úchvatné a odvážné krasobruslařské scény.

Margot Robbie kvůli nim tvrdě trénovala, udělala tisíce dřepů, snesla hromady modřin a na led chodila několik měsíců skoro každý den. Ani ta nejnáročnější příprav ale nepřipraví běžného člověka tak, aby mohl zvládnout trojitého Axela a další skoky. V některých scénách na ledě proto bylo nutné, aby Robbie krasobruslařské skoky co nejvěrněji napodobila. O zbytek se postarala filmová kouzla a vizuální efekty.

Robbie vždy provedla první část prvku, dvojnice v něm pokračovaly a digitální efekty následně pomohly dotáhnout a zvýraznit to, co Tonya Harding tak ladně předváděla na vrcholu své kariéry na světových kluzištích. „Až když jsme našli naše dvojnice, jsem doopravdy pochopila, jak neuvěřitelně talentovaná Tonya byla,“ říká Robbie. „Sport se za posledních dvacet let výrazně posunul, ale trojitý axel i nadále zůstává tím šíleně těžkým skokem, který zvládne jen velmi málo lidí.“