11. listopadu 2018
Děláte všechno proto, abyste byla v kondici - sportujete, zdravě jíte? Ale nezapomínáte také na svoje intimní zdraví? Je důležitější, než si myslíte!

Nepřehánějte to s hygienou

Příliš časté mytí intimních partií není tím nejlepším, protože mýdlo a další kosmetické přípravky mají neblahý vliv na přirozenou vaginální mikroflóru. Pokud se musíte umývat vícekrát za den, volte proto jen čistou vodu a nepoužívejte často ani intimní ubrousky. Ty jsou skvělou záchranou jednorázově nebo při cestování.

Noste bavlnu

Krajkové sexy spodní prádlo vypadá krásně a jistě potěší partnera, je to také dobré pro zdraví? Ne. Umělé materiály způsobují infekce, protože intimní oblast potřebuje, aby si k ní dostal a cirkuloval tam vzduch. To však možné u většiny syntetických tkanin. Takže naše babičky měly pravdu  – není nad bavlněné spodní prádlo. Naštěstí už jdou sehnat i hezké kousky. 

Chraňte se

Jasně, že je milování bez kondomu lepší. Nicméně, pokud jste náchylná k zánětům močových cest nebo jiným bakteriálním onemocněním, kondom je proti nim skvělou ochranou a také je velmi důležitý proti přenosným sexuálním chorobám a také proti viru HIV.