18. října 2018
Hledáte ideální sport na podzimní a zimní období? Zkuste plavání. Dokáže toho s tělem i s vaší psychikou opravdu hodně!

Budete mít lepší náladu

Podle nejnovější britské vědecké studie vyšlo najevo, že lidé, kteří chodí pravidelně plavat, méně trpí depresemi. Čtyřicet procent uvádí, že plavání je dělá šťastnějšími, zatímco více než čtvrtina lépe zvládá své každodenní úkoly. A to není vše – patnáct procent uvedlo, že když plavou, pak mají i celkově příjemnější život. 

Zhubnete

Pokud plavete delší vzdálenosti, je to pro vaše tělo skvělý kardio trénink. Pokud budete chodit plavat pravidelně, uvidíte, jak kila půjdou dolů, svaly se budou zpevňovat a celkově bude celá postava vyrýsovanější. Navíc si plaváním nepřetěžujete klouby.

Nebudou vás bolet záda

Sedíte celý den u počítače a také často koukáte do mobilu? Přetěžujete tím páteř a krk. Pak vás bolí v bedrech a svaly okolo krční páteře jsou zatuhlé. A právě plaváním skvěle posiluje všechny zádové svaly. Nesmíte ale plavat na „paní radovou“ s hlavou nad hladinou, ale nořit ji do vody.

Vyčistíte si hlavu

Když plavete, jste sama se sebou. Pod vodou je ticho, neruší vás žádné telefony, nikdo nic chce a jste také mimo sociální sítě. Jste tu jen se svým tělem, se svými myšlenkami. Nemyslete klidně na nic, jen plavejte a soustřeďte se na každý pohyb. Uvidíte, že hodinka v bazénu vás nabije a budete se cítit klidnější a bez stresu.

Čtěte také: 5 účinných tipů, jak překonat podzimní splíny