5. března 2018
Platební karty a věrnostní kartičky už není třeba vytahovat z tašky, vše lze uložit do mobilu, a pohodlně a bezpečně s ním platit

Kvůli nakupování již není potřeba vytahovat z tašky naditou peněženku s platebními kartami a nosit sebou věrnostní karty. K pohodlnému a bezpečnému placení v obchodech nyní stačí použít pouze Váš chytrý mobilní telefon s  aplikací ČSOB NaNákupy. Díky ní můžete zaplatit mobilem na všech bezkontaktních terminálech i na internetu úplně stejně jako svou platební kartou, a navíc vám i ušetří místo ve Vaší peněžence, jelikož si do aplikace můžete nahrát i Vaše oblíbené věrnostní kartičky. Vše tak máte stále při ruce, a to včetně nákupního seznamu, který tak již nikdy nezapomenete doma.

Pro rychlou kontrolu zůstatku Vašeho účtu už ani nemusíte otevírat internetové bankovnictví nebo smartbanking. V aplikaci ČSOB NaNákupy si totiž rychle a jednoduše zobrazíte současný zůstatek nebo historii Vašich plateb kartou. V případě potřeby je pak možné i jednoduchým přiložením mobilu pohodlně vybrat hotovost z jakéhokoli bezkontaktního bankomatu po celém světě. Aplikace NaNákupy je navíc bezpečná, jelikož s platební službou Masterpass společnosti Mastercard odpadá nutnost přepisovat údaje o platební kartě při každé platbě. Všechny transakce i důvěrné informace mimo to chrání PIN či otisk Vašeho prstu. Do budoucna se pak chystají i další zajímavé novinky, včetně platebních notifikací.

Co je vše potřeba splnit k tomu, aby bylo možné tuto užitečnou a moderní aplikaci pořídit? Postačí Vám jakýkoli mobilní telefon s operačním systémem Android 4.4 a vyšším disponujícím tzv. technologií NFC. Další podmínkou je také internetové bankovnictví a alespoň jedna platební karta ČSOB nebo Poštovní spořitelny/Ery. Aplikace ČSOB NaNákupy je dostupná v obchodu Google Play, a to zcela zdarma.