5. února 2018
Česká populace stárne, dětí se rodí méně a dožíváme se vyššího věku. Čím dříve tedy začneme myslet na to, jak se zajistíme na stáří, tím lépe. Myslet můžeme i na děti a darovat jim penzijko hned do kolébky.

Děti a penzijní spoření

„Co já vím, co bude za 40 let! Proč bych si měl spořit na důchod?“ Něco podobného napadá mnoho mladých, když se jim řekne, že by měli myslet i na budoucnost. To ve 20 letech nikoho příliš netíží. Jako průměrný Čech ale strávíme v důchodu čtvrtinu svého života. Další čtvrtinu jako dítě a student. Zbývá tedy polovina, kdy jsme v produktivním věku a kdy si díky pravidelné úspoře nebo investování můžeme zajistit svou budoucnost.

ŠIKOVNÝ TIP: Usnadněte svému potomkovi start do života nebo splnění jeho snu. Od ledna 2016 můžete penzijko založit i dětem hned od jejich narození. Peníze lze vkládat pravidelně nebo formou jednorázových plateb a učit tak dítě krok za krokem finanční gramotnosti. Dítě má v 18 letech možnost až třetinu vložených peněz včetně jejich zhodnocení vybrat a financovat jimi třeba svá studia nebo bydlení. Penzijko založené v dětském věku má výhodu dlouhodobého spořícího horizontu, během kterého mají peníze možnost se zajímavě zhodnotit.

Stát nabízí pomocnou ruku, neodmítejte jí

Vítaným bonusem pro ty, kteří si na penzi spoří, jsou státní příspěvky ve výši až 2 760 Kč ročně. Dospělí navíc mohou čerpat úsporu na daních až 3 600 Kč za rok a získat tak od státu celkem až 6 360 Kč ročně.

Finanční produkty založené na pravidelné investici do dynamických strategií, navíc s možným příspěvkem od státu a daňovým zvýhodněním, mohou dlouhodobě patřit mezi nejvýhodnější finanční produkty na trhu.

Penzijko je jedním z mála produktů, který dokáže flexibilně reagovat na různé životní situace. Výši plateb si totiž můžete měnit dle vašich aktuálních potřeb či finanční situace. Navíc nemá vstupní poplatek a naspořené peníze je možné vybrat již po 24 měsících spořící doby (bez státních příspěvků a daňového zvýhodnění). Dnes už si navíc penzijko můžete obsluhovat i on-line, tedy kdykoli a kdekoli chcete.

Zjistěte více na www.csob-penze.cz