19. listopadu 2018
Lukášovi je teprve sedm let a vyrůstá v Dětském domově ve Valašském Meziříčí. V září nastoupil do první třídy, ale o jeho oblíbeném předmětu – tělocviku – bylo rozhodnuto předem. Lukášovým největším koníčkem je totiž sport všeho druhu. Nejvíce ale propadl hokeji. Věnovat se mu může i díky podpoře Nadačního fondu Albert, který mu letos splnil také jedno velké přání.

Lední hokej Lukáš miluje. V současné době hraje v hokejové přípravce a jeho snem je stát se profesionálním hokejistou stejně jako jeho velké vzory, Jaromír Jágr a Dominik Hašek. Tomuto snu se přiblížil letos na podzim, kdy si díky Nadačnímu fondu Albert mohl zatrénovat s extraligovým týmem ze Zlína. Hráči Lukáše po tréningu provedli stadionem a na památku mu věnovali podepsaný dres.

„Nadační fond mi hradí sportovní vybavení, členské příspěvky a soustředění. Díky tomu můžu hrát hokej, který bych jinak hrát nemohl. Jsem moc rád, protože tam mám spoustu kamarádů a super trenéry,“ říká Lukáš. „Největší radost jsem měl, když jsem dostal novou hokejku,“ doplňuje.

Nerad se nudím

Pokud by si mohl vybrat, kam pojede na výlet, vzal by svou tetu Petru do kolébky ledního hokeje, Kanady. „Moc rád bych se tam šel podívat na hokejový zápas,“ vysvětluje. Kromě hokeje si ale Lukáš se svými kamarády s chutí zahraje i fotbal nebo další míčové hry a baví ho také plavání. „Teta říká, že jsem k neunavení. Já ale nemám vůbec rád nudu, a právě při sportu se nenudím,“ říká. Když zrovna nesportuje, má moc rád knížky. Lukášova nejoblíbenější je kouzelnická série o Harry Potterovi a Velká kniha pohádek. A co by popřál svému dětskému domovu? „Aby v něm byli všichni spokojení stejně jako já,“ odpovídá s úsměvem.

Program Bertík pomáhá

Oblíbená charitativní kampaň Bertík pomáhá se po roce opět vrátila do obchodů Albert. Díky zákazníkům, kteří do hlasovacích boxů během podzimu vhodili téměř milion žetonů-Bertíků, podpoří Nadační fond Albert osm desítek regionální projektů celkovou částkou 3,6 milionu korun. K tisícům dětských příběhů, které nabraly ten správný směr, tak přibydou další.