9. září 2017
Trápí vás stále dokola ty samé nemoci a konzervativní léčba prostě nezabírá? Pak zkuste zapomenout na léky a poslechněte si své vlastní já. Podlomeným zdravím nás totiž někdy tělo upozorňuje, že je načase zpomalit.

Když vás trápí…

Astma, ekzém i gynekologické potíže – to je jen malý výčet civilizačních problémů, které lidstvo stále častěji trápí. A nemusí jít jen o zhoršující se stav zdraví obecně, tato a další onemocnění mohou být způsobena také špatným stavem naší duše. Pojďme se společně podívat, která onemocnění to jsou a jak nastavit tělo tak, aby začalo znovu fungovat.

…Alergie a oslabená imunita

Příčina: „Bronchiální astma je alergie, tedy nesnášenlivost (pylu). Tyto autoimunitní choroby souvisí často se vztahy, s nemocemi a samozřejmě s genetickou dispozicí,“ říká lékařka. Astma u dětí dále souvisí také častými hádkami rodičů. Alergie tak může symbolizovat vnitřní pláč a nespokojenost, pocity bezradnosti, viny, strach ze života nebo snahu strhnout nevědomě pozornost na sebe.

Řešení: Ptejte se sami sebe, co vám nejvíce vadí a na co jste, jak se říká lidově „alergičtí“. Právě tomu se pak otevřete a začněte toto téma postupně zpracovávat. Je důležité naučit se správně reagovat v kritických situacích a umět přijmout názor druhého člověka bez souzení nebo potlačování vlastních emocí.

…Afty

Příčina: Říká se, že afty se projeví u člověka, který dusí své problémy uvnitř sebe a trápí se tím. Bývá to projev zloby na druhé lidi a pocitů strachu, který se dere na povrch. Afty vyzývají člověka umět si odříci, co není prospěšné a jsou výzvou i k toleranci chyb a nedokonalostí druhých.

Řešení: Naučte se rozhodovat sami za sebe, nebojte se svých chyb, ale raději se z nich poučte. S láskou přijímejte sebe i druhé. A rozhodně nemlčte.