1. prosince 2017
Až do 22. prosince si můžete u stánku Světlušky na Václavském náměstí koupit krásné vánoční ozdoby, které vyrobili nevidomí umělci.

Nevidomí tvůrci vánočních dekorací pro Světlušku rozšířili kolekci ozdob z českého křišťálu a korálkových náramků o drátovaná srdíčka s korálky nebo korálkové vánoční retro hvězdy. K dostání jsou ve stánku Světlušky až do 22. prosince na adventních trzích v horní polovině Václavského náměstí. Jejich zakoupením podpoříte sbírku Světluška na pomoc dětem i dospělým s těžkým zrakovým handicapem.


„Přijďte si užít tu pravou vánoční atmosféru a oceňte prosím práci umělců se zrakovým postižením. Získáte tak hezký dárek k Vánocům a ještě pomůžete se Světluškou rozsvítit svět nevidomých,“ láká ke stánku Světlušky na Václavské náměstí Přemysl Filip, ředitel Nadačního fondu Českého rozhlasu, který sbírku Světluška organizuje. Otevřeno je každý den od pondělí do neděle vždy od 12.00 – 20.00 hodin. Cena ozdob se pohybuje v rozmezí 50 Kč až 150 Kč.

Všichni kupující dostávají k zakoupeným výrobkům zdarma další, který zavěšují na vánoční strom v místě prodeje. Lidé s těžkým zrakovým postižením pak chodí v době konání trhů na kontrolu, kdy si hmatem ověřují, jak se jejich dílka veřejnosti líbí. Na první obhlídce se v úterý 5. prosince ve 14.30 setkají s patronkou projektu Křišťál pro Světlušku 2017 herečkou Danou Batulkovou.

Světluščí ozdoby naleznete také 9. a 10. prosince na zimním Dyzajn marketu na náměstí Václava Havla.