3. března 2018
Za okny brzy tma, venkovní teploty padají pod nulu, na procházky venku není ani pomyšlení. Zima je zkrátka zima. Tma a ticho ale mají něco do sebe. Zkuste si užít večery kreativně!

O tom, jak nejlépe trávit zimu, má příroda jasno. Někdo z říše zvířat chladné měsíce prospí, jiní se obrátí do sebe a sbírá síly na jarní růst, další odletí relaxovat do teplých krajin. U nás lidí je to jiné. Celou zimu prospat nemůžeme a odletět do teplých krajin se poštěstí jen pár z nás. Pokud už vás nebaví po večerech jen ležet u televize nebo se vyhřívat pod peřinou, máme pro vás  kreativní inspiraci.

1. Vyrobte si vlastní kosmetiku!

Domácí výroba kosmetiky se hodí zejména pro ty, kteří mají citlivou pleť či dokonce trpí kožními chorobami. Ingredience v bio kvalitě málokdy dráždí kůži a rozhodně nikoliv v takové intenzitě jako produkty z drogerií. Není to nic těžkého, veškeré ingredience můžete sehnat téměř všude a spoustu z nich máte i doma! Potřebné oleje a másla na výrobu domácí kosmetiku seženete v klasické drogerii nebo v prodejně se zdravou výživou. Ingredience seženete také na různých e-shopech. Na Vemzu.cz můžete najít i celou sadu na výrobu domácí kosmetiky s podrobným návodem jak na to!

2. Terapie uměním

Mnoho studií potvrdilo, že kreslení, vybarvování a další podobné aktivity zlepšují náladu, regulují stres a pomáhají nám žít v přítomnosti. Zkuste se tedy pozitivně naladit s pomocí antistresových omalovánek. Na výběr je široká škála vzorů, druhů a typů. Vymalujte si třeba vlastní pohlednici a pošlete jí s věnováním kamarádům, které jste dlouho neviděli, nebo vzdálené rodině. Určitě to ocení! Omalovánkové pohlednice najdete ZDE.

3. Vzpomínky přímo na zdi

Připomeňte si doma své cestovatelské zážitky! Každý rád vzpomíná na dny strávené s kamarádky a rodinou, daleko od práce. Stírací mapa světa nebo korková nástěnka ve tvaru mapy je nejen skvělým interiérovým doplňkem, ale také osobní prostor na vzpomínky a sny. Stírací mapy už existují v různých provedeních, od mapy hvězdné oblohy, po mapu hlavních měst. S každou z map si můžete originálně vyhrát a připnout k místům vlastní fotografie pohlednice, vstupenky, jízdenky a další památky na Vaše cestování.