17. března 2019
Procesor, SSD disk, grafická karta, operační paměť, rozhraní… Zní vám to jako zjednodušená čínština? Nevadí, poradíme vám, jak si vybrat počítač, který vás bude bavit.

Proč si pořídit notebook?

V dnešní době mnoho firem nabízí jako benefit tzv. Home office, tedy pracovat z domova. Vy ale nemusíte jen sedět doma, můžete klidně pracovat z kavárny nebo z pláže, proto je určitě laptop nejlepší volba.

Vzhled

Jsme ženy a máme rády hezké věci. Proto je pro nás jedním ze základních kritérií výběru počítače jeho vzhled. Většina výrobců na nás myslí a nabízí i krásně barevné designy. Takže záleží jen na vás, jestli dáte přednost elegantní stříbrné, černé nebo barvám.

Váha

U stolního počítače váhu neřešíte, ale přenosný počítač budete opravdu nosit a každé deko je znát. Například nový Asus VivoBook 15 váží pouhých 1,7 kg. Pro porovnání: Nedávno proběhl průzkum o tom, kolik váží běžně kabelka žen v Čechách – je to 1,8 kg.

Výdrž baterie

Další kritérium, na které byste se měli zaměřit, je výdrž baterie. Chcete přenosný počítač, takže potřebujete, aby vydržel nabitý ideálně několik hodin, protože ne vždy máte u sebe i zdroj. VivoBook 15 má výkonnou baterii s celodenní výdrží a technologií rychlého dobíjení, která umí nabít baterii na 60% kapacity za 50 minut.

Velikost displeje

Ideální velikost displeje přenosného počítače je 15,6 palců, to už je displej, na kterém se vám bude dobře pracovat i sledovat filmy. Asus VivoBook 15 využívá design NanoEdge, což znamená, že má tento počítač mnohem menší rozměry při stejně velké obrazovce než běžně 15,6palcové notebooky, a to právě díky tenčím rámečkům kolem displeje. Laptop také slibuje skvělé rozlišení, takže vaše fotky budou vypadat prostě skvěle a sledování filmů si užijete ve vysoké kvalitě.

Klávesnice

Vysoké klávesnice jsou minulostí, ničily nám manikúru ;-). Dnešní trend jsou nízké klávesnice. Skvělá vlastnost VivoBook 15 je kloubní mechanismus ErgoLift, který po otevření zdvihne klávesnici do polohy umožňující pohodlné psaní.

Úložný prostor

V počítači máme běžně uloženy všechny fotky, oblíbené filmy a spoustu programů, které používáme. Proto při výběru přenosného počítače sledujte informaci o úložišti a vybírejte vždy vyšší variantu.

Cena

Cena je určitě jednou z nejdůležitějších věcí, nad kterou přemýšlíme při výběru počítače. Nejprve si určete částku, kterou chcete do počítače investovat, pak hodnoťte podle našeho seznamu a odškrtávejte splněné body.

Tip redakce: Testovaly jsme nový Asus VivoBook 15, který splňuje všechna kritéria, podle kterých bychom si vybíraly přenosný počítač. Většina naší práce je psaní, proto jsme ocenily ergonomickou klávesnici s kloubním mechanismem ErgoLift, který zvedne klávesnici do pohodlné polohy. Bezrámečkový displej zaručí pohodlné prohlížení webových stránek i fotografií. Velké plus je elegantní vzhled počítače, myslíme si, že když se vám notebook líbí, pracuje se na něm lépe. Pořídíte jej od 15 990 Kč