23. června 2018
Možností, jak se v létě vyblbnout, je spousta. A skvělá zpráva je, že aktivity, které jsme pro vás vybrali, nevyžadují šikovnost, ale jen nadšení a elán. A navíc nestojí majlant!

Paddleboard

Embed from Getty Images
V nabídce půjčoven ho najdete i pod zkratkou SUP (stand up paddle boarding). Pohodová aktivita, při které můžete díky balancování na hladině posilovat svaly celého těla. Na klidné vodě se nemusíte bát pádu, v horkých dnech to naopak může být ­bonus. V Praze vyzkoušejte třeba v Kayak Beach Baru.

Disc golf

Embed from Getty Images
Hraje se na speciálních hřištích s létajícím talířem (frisbee), cílem je hodit talíř na co nejmenší počet hodů do ocelového koše. Výhodou ale je, že se dá pro­vozovat v podstatě na jakémkoli volném prostranství (místo koše postačí jakýkoli jiný cíl – třeba pařez) a je finančně nenáročný. Seznam hřišť v ČR najdete ZDE.

Koloběžka

S půjčovnami, převážně v horách, se v posledních letech roztrhl pytel. Sjet si můžete na Šumavě z Kramo­lína, v Jizerkách z Ješ­tědu, v Krkonoších z Černé hory, v Beskydech z Pusteven do Ráztoky… Výčet hor a kopců je ale mnohem delší. Stačí si vybrat!

Spoustu dalších tipů, jak si užít parádní léto, najdete v aktuálním vydání Ženy a život, které vychází s přílohou Chuťovka. Dva časopisy jen za 35 Kč! Čeká nás chladný víkend, tak šup pro skvělé čtení do stánku!