23. září 2018
Snímků podle skutečných událostí je možná víc, než byste čekali. Máme pro vás další filmy, které byly inspirované skutečnými lidmi a jejich příběhy.

127 hodin, 2010

127 hodin. Přesně tak dlouho byl v divočině s rukou přiskřípnutou ohromným kamenem uvězněn 26letý Aron v podání neskutečného Jamese Franca. Jak Aron zvládal boj s přírodou i s vlastními démony? Co se mu honilo hlavou?

Tahle „one man show“ vám na všechny otázky dá odpovědi. A přestože se v podstatě jedná o komorní drama, vtáhne vás děje naprosto neuvěřitelně, ani si nevšimnete. A vsadíme se, že s Aronem budete prožívat i jeho bolest, a nakonec i záchranu. To vše parádně dokreslené skvělou hudbou. Připravte se na opravdu intenzivní filmový zážitek.

Schindlerův seznam, 1993

Schindlerův seznam jsme doporučovali už v některém z článků o knihách, které byste neměli nechat bez povšimnutí. A stejně tak musíme doporučit i jeho filmové zpracování, v němž se v hlavní roli Oskara Schindlera – člena Nacistické strany, svůdníka a obchodníka – představil nepřekonatelný Liam Neeson.

To, co se během druhé světové války dělo, pohnulo i takovým bonvivánem, jakým byl obchodník Schindler, který v sobě přece jen našel lidskost a zachránil tak 1100 životů, kterým zdánlivě nebylo pomoci. Ponořte se zpět do neslavných dějin 20. století a nechte se vtáhnout do příběhu skutečného hrdinství v těžkých dobách. Už tak dost tísnivou atmosféru ještě umocňuje fakt, že film je černobílý. Kvality filmy podtrhuje i sedm proměněných nominací na Oscara včetně toho za nejlepší film.