25. října 2018
Máte neustále vítr v peněžence? Víme, jak být konečně v plusu!

Na jídlo domů

Když často jíte po restauracích nebo si domů objednáváte dovoz, peníze jen tečou. Zkuste si jídlo připravovat doma. Má to kromě šetření několik výhod: víte, co jíte, a také máte možnost jíst opravdu zdravě a vyváženě. A nevymlouvejte se na čas, doma lze jednoduchá a dobrá jídla připravit za chvilku.

Zapisujte si výdaje

Embed from Getty Images

Zkuste si jeden týden psát, za co nejvíce utrácíte. Možná budete až překvapená, kam vám peníze tečou. Najednou zjistíte, že za všechny ty kávičky jste si mohla koupit nové kozačky a že plno věcí, které jste si pořídila, nepotřebujete ani nevyužijete. My jsme si to zapisovali a byli jsme překvapení, kolik toho projíme. Hrůza!

Čtěte také: Jak moc důležité jsou v životě peníze?

Ušetřete za bydlení

Je váš byt příliš velký nebo máte pokoj, který nevyužíváte? Řešením je vyměnit bydlení za menší nebo jeden pokoj pronajmout. Není to sice tak komfortní, ale zaplatí vám to měsíční výdaje za bydlení. A to není málo.

V obchodě přemýšlejte

Než si něco koupíte, položte si jednoduchou otázku: Opravdu to potřebuji? Nemáte už tak byt přeplněný věcmi, které ani nemáte kam dávat? Unáhleným nákupům se vyhněte tak, že z obchodu odejděte a dejte si čas na rozmyšlenou. A když si například koupíte nový kousek oblečení,pak starý kousek pak prodejte.