15. ledna 2018
Jednoduché, pohodlné a bezpečné bezkontaktní placení Android Pay je v principu podobně snadné jako používání samotných bezkontaktních platebních karet.

Spousta lidí nyní už svůj mobilní telefon ani nepouští z ruky. A proto jim firmy vycházejí stále více vstříc se svými službami. Kupříkladu držitelé platebních karet Mastercard vybraných bank již mohou platit mobilem pomocí nové služby Android Pay™ od společnosti Google. Do aplikace Android Pay se jednoduše přidají kreditní nebo debetní karty Mastercard a vzápětí lze začít bezkontaktně nakupovat v obchodech i na internetu.

Jednoduché, pohodlné a bezpečné bezkontaktní placení Android Pay je dostupné uživatelům mobilních zařízení s operačním systémem Android 4.4 nebo novějším a je v principu podobně snadné jako používání samotných bezkontaktních platebních karet. Oba způsoby využívají technologii NFC a stejné platební terminály, kterých je v České republice k dispozici přes 140 tisíc.

Základním stavebním kamenem Android Pay je bezpečnost. Na rozdíl od nedohledatelné peněženky mohou uživatelé Android Pay zjistit polohu ztraceného mobilu pomocí funkce „Najdi moje zařízení“. Poté ho mohou na dálku buď uzamknout novým heslem, nebo případně celý vymazat. Při ztrátě telefonu není třeba deaktivovat platební kartu nebo karty, protože tyto údaje se v telefonu nenacházejí.

Samotný Android Pay je na počátku nutné aktivovat z Google Play, poté registrovat/opsat do aplikace platební kartu nebo karty Mastercard a následně platit mobilem všude tam, kde lze platit bezkontaktně.

Mobilní placení pak už jde jako po drátku. Aktivuje se obrazovka mobilu, přiloží telefon k platebnímu terminálu s bezkontaktní značkou a vyčká se na potvrzení platby. Toto vše platí u transakcí do 500 korun. V případě vyšší hodnoty nákupu je nutné mobil nejprve odemknout a pak přiložit k terminálu.

Prostě přiložíte, zaplatíte, hotovo.

Více na www.android.com/pay