6. března 2018
Vychází dánský thriller od autorky bestselleru Ztracená!

Nakladatelství Metafora právě vydává knihu ŠTASTNĚ AŽ DO SMRTI, která je dalším titulem z pera dánské autorky bestselleru Ztracená, Anny Ekbergové. Za pseudonymem Anna Ekbergová se skrývá dvojice dánských úspěšných autorů Anders Rønnow Klarlund a Jacob Weinreich.

Jde o napínavý thriller o úkladné, dokonale naplánované vraždě. Dramatický příběh o majetnictví ve vztahu, o vášni, sexu a tajemstvích druhých. Pravdivá sonda do manželství, kde je i přes vnější dojem vše nakřivo.

Christian a Leonora. Manželé kolem padesátky, přes dvacet let spolu. Měli by být šťastní. Mají všechno: peníze, krásný dům i společenské postavení. Zákeřná nemoc jejich osmnáctiletého syna, která je stála spoustu sil, je konečně na ústupu a před nimi se otevírá světlá budoucnost. Nebo snad ne? Jednou v noci Christian dostává SMS, a když odmítne Leonoře zprávu ukázat, vzbudí v ní podezření. Na Christianově pracovním večírku se její podezření potvrdí. Přistihne manžela při sexu s  kolegyní, mladou architektkou Zenií. Později Christiana konfrontuje, ten vše zapírá a je rozhodnutý ji opustit. Leonora se s tím nechce smířit, vydírá Christiana kvůli finančnímu podvodu a nutí ho zůstat v manželství. V bezvýchodné situaci se Christian rozhodne, že se musí ženy zbavit. Počká si na Leonoru ve firemní dodávce na silnici v lese, kam chodí běhat, a srazí ji. Vrátí se domů, nalije si drink a vtom se objeví Leonora. Co to vlastně udělal?

„Skvěle napsané, plné překvapení, bez obav využívající či odhazující klišé. Úžasně děsivé.“
týdeník Femina

„Tempo románu s dalšími a dalšími vrstvami děje zrychluje. A najednou už není návratu.“
Nordjyske Stiftstidende