15. března 2019
Přepadla vás jarní únava? Víme, co s tím!

Jemně tělo pročistěte

Po zimě musí všechny škodlivé látky z těla ven. Ideální je k tomu v tomto předvelikonočním období detox. Neměl by však být nijak razantní, stačí jen začít přemýšlet nad tím, co jíte. Omezit maso, polotovary, kávu a alkohol. Skvělé jsou k tomu i pitné kúry. Jemná a velmi účinná je například březová šťáva nebo dobře fungují i detoxikační bylinkové čajové směsi.

Hodně pijte

S detoxem souvisí také vyplavovaní toxinů z těla a to bez dostatku tekutin dobře nepůjde. Zkuste si proto svůj pitný režim navýšit. Ideální je čistá filtrovaná voda. Pokud vám samotná nechutná, ochuťte si ji nakrájeným ovocem nebo lístky máty, vymačkejte do ní pár kapek citrónu či přidejte čerstvou pomerančovou šťávu.

Zkuste rakytník

Na jaře ztráta energie souvisí také s nedostatkem vitamínů a čerstvého ovoce či zeleniny. Tady skvěle pomůže rakytníková šťáva. Je přímo nabitá antioxidanty, vitamíny, flavonoidy, minerály, karotenoidy, mastnými kyselinami a vlákninou. Ideální je si ji kupovat čistou, bez obsahu přidaného cukru, která je zakonzervovaná sterilizací. Výborná je do čaje nebo místo sirupu do vody. Počítejte však s tím, že rakytník má svoji specifickou chuť, na kterou je potřeba si ze začátku zvyknout.

Čtěte také: 7 tipů pro jarní restart těla i duše