22. září 2018
Existují i velmi účinné přírodní cesty, jak se zbavit migrén a bolestí hlavy ze stresu či přetažení. Máme pro vás seznam přírodních pomocníků, kteří vám mohou pomoci od nepříjemných bolestí.

Zázvorový čaj

Ostrouhejte kousek kořene zázvoru a přelijte ho vroucí vodou. Tento domácí lektvar bojuje s bolestí stejně dlouho, jako to trvá třeba aspirinu. Zázvor byl v Asii používán po staletí jako pomocník při zánětech a bolestech hlavy.

Akupresurní masáž

Tato stará čínská léčebná metoda pracuje s tlakem na určité body na těle a dokáže tak ulevit od bolesti. Položte prst do prohlubně mezi vaším prvním a druhým prstem a pevně ho stiskněte po dobu 3-5 minut.

Devětsil

V lékařství se používají už od středověku. Pokud trpíte bolestmi hlavy často, extrakt z devětsilu lze užívat každý den. Pomáhá tak snižovat počet a intenzitu bolestí hlavy. Je k dispozici jako tinktura, v kapslích i prášku.

Magnézium

Tento minerál pomáhá zklidnit nervy, Některé studie zjistily, že osoby trpící migrénou mají tendenci trpět nedostatkem hořčíku.Můžete také zvýšit příjem hořčíku volbou správných potravin, jako je brokolice, fazole, sójové mléko, ořechy, špenát, atd.