12. prosince 2017
Přemýšlíte, kam vyrazit nyní v době adventu na romantický výlet? Doporučujeme zámek Moritzburg, kde se natáčela nejkrásnější česká pohádka Tři oříšky pro Popelku.

Na zámku je už posedmé otevřena pohádková výstava „Tři oříšky pro Popelku“. Letošní novinkou je nová závěrečná komnata věnovaná romantické lásce a také znovu otevřený Kamenný sál se sbírkou loveckých trofejí.

LÁSKA V POHÁDCE NAKONEC ZVÍTĚZÍ

Letos se vše odehrává ve znamení romantiky. Dozvíte se vše o natáčení filmu, můžete obdivovat původní kostýmy nebo si vyzkoušet plesové šaty z nejznámější bálové taneční scény.

Na film se také můžete přijít podívat do zámeckého kina, kde se bude promítat i v originálním českém znění 13. ledna 2018 a 3. února 2018 vždy v 15 hodin.

KAMENNÝ SÁL PLNÝ TROFEJÍ

Pro saskou panovnickou dynastii byl Moritzburg již v 16. století oblíbeným místem výstředních lovů. Není tedy divem, že se na zámku Moritzburg nachází jedna z nejvýznamnějších sbírek loveckých trofejí na světě. V Kamenném sále (Steinsaal) se kromě legendárního šestašedesáteráka nachází mezi řadou trofejí také paroží vymřelého obřího jelena a řada loveckých trofejí z doby Augusta Silného.

Vstupenku na výstavu si můžete objednat i online na www.popelka-moritzburg.cz.