17. srpna 2017
Chodidla na vás prásknou spoustu důležitých informací. Takže odkopněte boty a pusťte se do čtení.
1 / 2

Určitě znáte ten blažený pocit, který se vám rozlije po celém těle, když vám partner masíruje chodidla. Je to tím, že na nich máte spoustu reflexních bodů propojených s různými orgány. Když se na ně tlačí, odpovídající část těla se prokrví, uvolní a povzbudí.

To ale zdaleka není všechno: z plosek nohou se totiž dá i číst. Můžete z nich zjistit, k jakým onemocněním máte sklon a které vaše orgány jsou oslabené.

I když vám možná tenhle způsob připadá přitažený za vlasy, zastánci alternativní medicíny na něj nedají dopustit.

Reflexní terapie je asijská metoda, která umožňuje určit diagnózu, působit preventivně a uzdravovat. Diagnóza z plosek nohou zabere zkušenému reflexologovi asi čtvrt hodiny.

Jednoduše se natáhnete na lehátko, svěříte odborníkovi svá chodidla a za chvíli budete vědět, který váš orgán volá o pomoc.

Mohlo by vás zajímat: Tvar nosu o vás prozradí téměř vše

Funguje to tak, že ploška orgánu nebo části těla, která je funkčně oslabená, bolí. Míra bolesti určuje stupeň poškození. V některých případech můžete v plošce nahmatat i zatuhnutí nebo hrubost.

Stlačováním správného místa potom můžete problémový orgán povzbuzovat.

Terapie vám dokáže pomoct od celé řady potíží – od bolestí zad přes migrénu až po menstruační potíže. Měla byste ale vědět, že návštěva reflexologa v žádném případě nenahradí vyšetření u lékaře. Reflexologií lze odhalit problém s funkcí, ale ne stanovit přesnou diagnózu.

Pokud vaše chodidlo hlásí problém, objednejte se k lékaři a nechte si oslabenou část těla medicínsky proklepnout. Teď si ale můžete zkusit číst z chodidel sama – nebo si vzít do parády nohy svého drahého. Bříškem palce jednoduše stlačujte jednotlivá místa na plosce a na pomoc si vezměte následující mapku nejdůležitějších bodů.

Poznejte své zdraví z nohy -> na další straně!

1 / 2