11. srpna 2017
Stačí tři hodiny letu z Prahy a můžete s klidným svědomím prohlásit, že stojíte na plážích na samém konci Evropy.
1 / 3

Protože se nyní většina turistů dobrovolně vzdává cest do tradičních dovolenkových destinací, přišel čas znovu objevit kouzlo starého kontinentu. Vaší pozornosti by neměla ujít nejjižnější oblast Portugalska – Algarve.

Přibližně dvě stě kilometrů pobřežního pásma se táhne od Costa Vicentina až po jihovýchodní pobřeží na hranici se Španělskem. Čeká tu na vás nespočet pláží – od těch, kde nemáte šanci spatřit jejich konec, až po malé utajené plážičky, k nimž se dostanete pouze lodí.

Díky podnebí nemusíte nutně plánovat dovolenou jen v hlavní sezoně. Chcete-li se vyhnout davům turistů, doporučujeme využít podzimní (nebo pak jarní) měsíce. Přestože se tady teplota vzduchu v tu dobu pohybuje lehce nad dvaceti stupni, slunce krásně hřeje a pláže jsou liduprázdné. Pro návštěvu Algarve mluví také fakt, že cesta obvykle zabere pouze tři čtyři hodiny letu.

Většina spojů přistává v hlavním městě Faru, odkud je to k moři, co by kamenem dohodil. Ideální je pronajmout si automobil, protože pocit svobody a volného pohybu, kdy a kam chcete, je k nezaplacení. Proč byste měli trávit dovolenou pouze na jedné dvou plážích, když jich Algarve nabízí desítky a každá je jiná. Půjčovny najdete přímo na letišti.   

 

1 / 3