9. února 2018
Hned několik filmů, které mají obrovský divácký potenciál, vstupuje do českých kin v únoru. Je mezi nimi i hlavní favorit na Oscara!

Prezident Blaník

Premiéra: 1. února

Politická komedie Prezident Blaník mapuje aktuální téma, tedy volbu prezidenta, která vyvrcholila teprve před dvěma týdny. Hlavním hrdinou je lobbista Tonda Blaník, kterého ztvárnil herec Marek Daniel. Kromě něj se ve filmu objevují mj. Michal Dalecký, Halka Třešňáková, či dokonce známé postavy z českého ekonomického a politického prostředí jako ekonom Tomáš Sedláček či neúspěšní prezidentští kandidáti Jiří Drahoš, Mirek Topolánek, nebo Marek Hilšer. Postavu Tondy Blaníka můžete znát z úspěšného internetového seriálu Kancelář Blaník na Streamu. Pokud vám byl tento humor blízký, jistě se nebudete nudit ani v kině.

Alenka v zemi zázraků

Premiéra: 8. února

Zajímavé české rodinné fantasy, které není pro každého. Tak by se dal ve zkratce shrnout snímek Alenka v zemi zázraků od režisérů Jany Kristiny Studničkové a Otakáro Maria Schmidta. Jde o osobitou parafrázi známého příběhu Alenky v říši divů. Malá dívenka putuje světem svého dětství a mísí se jí realita se sny. Zavede nás nejen na Malou Stranu, či do okolí Karlova mostu, ale i na karneval v italských Benátkách. Alence umírá dětství v momentě, kdy jí odejde vysněný kamarád. Musí najít střed labyrintu za zrcadlem své duše a vzkřísit se do dospělosti. Podaří se jí to? Na stříbrném plátně si užijete výkony Bolka Polívky, Veroniky Žilkové, či Viktorie Stříbrné.