6. listopadu 2017
Těžko posoudíte, jestli máte problémy s alkoholem. Pokud na vás ale platí byť jen jeden z následujících bodů, měla byste brzdit.

1. Nepijete každý večer, ale když se do toho pustíte, řádíte jako divoká kočka.

Spousta žen si myslí, že se můžou v pátek nebo v sobotu ztřískat do němoty, protože přes týden se skleničky skoro nedotknou. Skutečnost, že je pro ženy zdravá jedna sklenička vína denně, neznamená, že když si budete přes týden odříkat, můžete v sobotu bez výčitek vysosnout dvě láhve.

2. Když vám druhý den po pitce volají přátelé, mluví o věcech a situacích, na které si vůbec nevzpomínáte.

Třeba že jste tancovala na stole a vykřikovala, že milujete Juda Lawa či nedejbože Paroubka, nebo jste se snažila přesvědčit přítomné o své schopnosti dotknout se jazykem špičky nosu. A také se může stát, že někoho urazíte a ani nevíte čím nebo prozradíte nějaké tajemství. Když v krátkém čase vypijete větší množství alkoholu, mozek přestává ukládat vzpomínky. Pozor! Časem vás děravá paměť začne trápit i za střízliva.

3. Často si vyčítáte sexuální úlety.

Probudit se vedle „nějakého podivného chlápka“ a potom si rvát vlasy, co jste to provedla za hloupost – to se někdy přihodí téměř každé ženě. Jestliže se vám ale něco podobného stává poměrně často a jako zázrakem vždy poté, co jste vyplenila barmanovy zásoby vodky, právě jste objevila důkaz, že alkohol zatemňuje mysl a nechá vás páchat věci, které byste normálně nedělala.