22. ledna 2018
Buďte správnou ženou!

1) Nepomlouvá

Věta o tom, že nejlepší je všímat si sám sebe a nerozebírat životy ostatních lidí, je pravdivá. Když už však někdo má neodolatelnou touhu bavit se s jinými lidmi o životech druhých, měl by alespoň mluvit pravdu. Nevymýšlet si hlouposti ani žádné lži a nepodložené informace. A to ani pokud dotyčného opravdu nemůžete vystát. Pokud vám někdo vadí, řekněte mu to do očí. U spousty lidí totiž pomlouváním jiných klesnete a nebudou vás už brát tak vážně. Bude v nich zakořeněná pochybnost, jestli náhodou někdy neuděláte něco podobného i jim a nebudete rozebírat jejich život s jinými lidmi.

2) Není na nikom závislá

Ať už na kamarádce, nebo na partnerovi. Závislosti jsou v zásadě špatné. Nic se nemá v životě přehánět, a to ani čas strávený s milovanými osobami. Je potřeba rozprostřít svůj život a neviset 24/7 na jedné osobě. To, co se může zdát zpočátku jako 100% štěstí pro oba, se může časem proměnit v úplně jiné pocity, nenávist či bezmoc. Pokud víte, že máte sklony k tomu se na někoho upnout, pracujte s tím a snažte se to změnit. Mohlo by se vám to nehezky vymstít, ať už v partnerském či v kamarádském vztahu.

3) Neubližuje ostatním ani sobě

Z pozice flegmatika se samozřejmě lehce řekne impulzivním osobám, aby neubližovaly ve vypjatých momentech svému nejbližšímu okolí. To, co je jednou vyřčeno, už totiž většinou nejde vzít zpět. A paměť nejde vymazat jako ve filmu Men in Black. Myslete na to u příští hádky s blízkými. Nenechte, aby ve vás vítězilo zlo. Starejte se o sebe, fyzicky i duševně. Pokud se totiž zanedbáte, ovládne vás frustrace a zlí démoni se budou drát do vaší mysli. Bude vám to ničit ty nejdůležitější a nejosobnější vazby s blízkými. Pracujte sama na sobě i na svých vztazích s nejbližšími osobami. To je cesta ke štěstí a prevence před (třeba i nechtěným) ubližováním!