8. září 2017
Život dokáže přinést obtížné situace, se kterými se vyrovnáváme různě. Nadbytečný stres ovlivňuje naše duševní rozpoložení a celkové zdraví. I přes to, že nás život vystavuje nelehkým zkouškám, je důležité nalézt rovnováhu a zůstat aktivní.

1. Držte se seznamu

Vezměte si papír a tužku a sepište si seznamu úkolů. Díky tomu zvýšíte šanci, že je do jednoho splníte. „Odškrtávání splněných povinností vám navíc udělá radost a odbourá případný stres z toho, že něco zapomenete udělat,“ Susan Bowermanová, expertka na výživu společnosti Herbalife.

2. Plánujte dopředu

Předem si rozmyslete, co a kdy budete jíst. „Ověřilo se mi, že plán stravování pomůže nevynechávat jednotlivá jídla, a vyvarovat se tak nezdravým svačinkám. Připište na svůj seznam úkolů i „nákup potravin“ a zásobujte se ovocem a zeleninou. Základem zvládnutí stresových období je dodávat tělu to správné palivo,“ říká Susan Bowermanová.

NÁŠ TIP: 5 trendů, které vládnou českým fitkům

3. Těšte se

Naplánujte si i zábavné aktivity, na které se budete moci těšit. Vaše nálada se zaručeně zlepší a budete se celkově cítit lépe. Zajděte třeba na hodinu jógy nebo si naplánujte bowlingový večer s přáteli a rodinou. Tyto aktivity vás vytrhnou z denní rutiny, donutí vás vyjít z domu, navíc přijdete na jiné myšlenky a alespoň na chvíli zapomenete na okolnosti, které vás přivedly do psychické nepohody. I takové malé radosti mohou mít velký vliv na to, jak se cítíte.