9. září 2018
Cestování létem nekončí. Když vás ale čeká několik dlouhých hodin strávených v autě, nemusí to být zrovna nejpříjemnější vyhlídky. Víme, jak to zvládnout v pohodě:

Zabavte se audio knihami

Cestování často využíváme k tomu, abychom dočetli, na co jinak nemáme čas. Ať už se vám při čtení v autě dělá špatně, anebo jste vyfasovali roli řidiče, díky audioknihám o nic nepřijdete. A navíc se výrazně menší objem vašeho zavazadla. Stáhněte si jich proto do mobilu nebo tabletu rovnou několik. Skvělou zkušenost máme třeba s Audiotékou.

Připravte si oblíbené songy

Pokud se vás záliba ve čtení netýká, nezbývá vám, než si připravit o to delší playlist. Jakmile totiž přejedete hranice, poslech rádia vás přestane bavit, a když za volantem nemáte co poslouchat, začnete se nudit, počítat každý kilometr do cíle, a pak klesá nejen nálada v autě, ale i vaše pozornost, což není úplně bezpečné. Skvěle nabudí rychlá hudba, existují dokonce kompliace sestavené přímo na řízení.

Dodávejte tělu energii

Není nic horšího, než když se řítíte krajinou, před vámi jsou ještě hodiny jízdy a vy máte hlad nebo žízeň a není kde si koupit něco dobrého a zdravého. Pamatujte, že v Česku jsou sice benzínky téměř na každém kilometru, ale za hranicemi už to tak nebývá. Naložte proto do přenosné nebo vestavěné ledničky dostatek lahví s vodou a alespoň malou svačinu. Ovocem, zeleninou nebo ořechy určitě nic nezkazíte. Oloupané a nakrájené je navíc můžete jíst i během řízení.