10. prosince 2017
Kdyby se vám splnil největší sen, určitě byste se nezlobila. Tenhle článek vás k úspěchu postrčí, na splněná přání je teď přece nejlepší doba!

I když se vám zrovna daří, stejně se vždycky najde pár věcí, které byste ve svém životě ještě chtěla zlepšit. Hodila by se vám lépe placená práce, konečně si chcete sehnat pohodlnější bydlení nebo začít pravidelně cvičit a zhubnout poslední tři kila, která vás dělí od naprosté spokojenosti. Všechna tahle přání se vám opravdu můžou splnit. Když si správně naprogramujete přemýšlení, samo vás navede na cestu k úspěchu. Díky následujícím technikám se vám brzy povede vše, co máte v plánu.

1. Uvažujte pozpátku

Pokud si chcete sehnat lepší práci nebo ušetřit na dovolenou, nejspíš plán promýšlíte postupně od prvních krůčků až po slavnostní vyvrcholení. Je to logický postup, ale bohužel vás může zabrzdit. První kroky k úspěchu jsou totiž většinou dost nudné, takže komu by se do nich chtělo? Pomyslíte si: „Musím udělat tolik věcí… Neměla bych se na to rovnou vykašlat?“ Raději vezměte tužku a papír a popište svoji cestu z bodu B zpět do bodu A. Začněte větou: „Dokázala jsem to!“ Pak si cestu k úspěchu představte pozpátku a každý krok zaznamenejte.

2. Zasněte se

Jakmile budete mít přichystanou bojovou strategii, představte si, že už jste dosáhla svého. Jestli třeba chcete vydat sbírku básní, zavřete oči a zkuste si vyvolat pocit, že už knihu držíte v ruce. I v tomto případě postupujte od cíle zpět ke startu. Nejprve si v duchu živě vymalujte, že právě probíhá křest vaší sbírky a všichni vám gratulují a nosí vám květiny. Pak si do detailů představte, jak v nakladatelství podepisujete smlouvu, že jste sbírku právě dopsala, smolíte teprve pátou báseň a tak dál. Podle odborníků na pozitivní myšlení vás tahle strategie uklidní a dodá vám sebedůvěru. A ta se vám na cestě k cíli bude hodit. Když jste si sama sebou jistá, jeden případný neúspěch vás neodradí a nezdeptá, ale naopak nakopne k ještě intenzivnějšímu snažení.