19. října 2017
Dokonalé postavy dosáhnete pomocí pravidelného cvičení a zdravého životního stylu, ale nejen to. Rychleji se ke krásným křivkám můžete „projíst“ díky voňavému koření.

Stačí si jen život trochu okořenit a hned se bude hubnout snadněji. Některá koření totiž zrychlují metabolismus, jiná aktivují zažívání, další snižují cholesterol a zabraňují ukládání tuků. Jsou i taková, která mají pozitivní účinky na naši pokožku. Poznejte, která to jsou a začněte s bojem za krásnou postavu už teď na podzim.

1. SKOŘICE

Na podzim a v zimě nastává doba, kdy se do našich jídelníčků vrací voňavá skořice. Používá se zejména v nejrůznějších dezertech, dortech, kořeněných chlebech, ale ochutit s ní lze i jehněčí nebo drůbeží maso. Obzvlášť chutná je s čokoládou, jablky, s rýží, banány nebo hruškami. Co se týče ale souvislosti se zdravím a krásnou postavou, skořice je doslova všelék.

„Optimální denní dávka bývá kolem 3 g denně a neměla by být vyšší,“ říká Ing. Monika Bartolomějová, hlavní nutriční terapeutka Světa zdraví. Skořice podporuje funkci mozku, je účinným bojovníkem proti virům, bakteriím a plísním (skořicová kůra patří mezi přírodní antibiotikum, je silným antioxidantem, dokáže hlídat hladinu cukru v krvi. „Pozor ale na zvýšenou konzumaci skořice při užívání inzulinu. V takovém případě se raději poraďte s lékařem,“ varuje odbornice.

Embed from Getty Images

Věděli jste, že…

…je zdrojem vápníku, vlákniny a minerálních látek, z nichž nejdůležitější je hlavně mangan. Obsahuje i řadu dalších látek, které pomáhají stabilizovat hladinu krevního cukru, což je velmi důležité pro osoby s diabetem a prediabetem. Navíc pomáhá i snižovat cholesterol.
Pravidelné užívání skořice pak také snižuje váhu. „Pravidelné užívání pomáhá při odbourávání tuku, protože má pozitivní účinek na rychlost metabolismu. Dále stabilizuje hladinu krevního cukru, což je při redukci důležité.,“ doplňuje ještě nutriční specialistka. Ruku v ruce s tím jde i pozitivní účinek na pokožku. Skořice umí regenerovat tkáně, zlepšovat metabolismus buněk a urychlovat látkovou výměnu. „Je pravdou, že některá koření mohou podporovat hubnutí, protože urychlují metabolismus, např. právě skořice, či kajenský pepř, hořčičné semínko, zázvor, kurkuma nebo česnek, ale bez pravidelného cvičení a zdravého životního stylu očekávaného výsledku nedosáhneme,“ varuje Mgr. Kateřina Hollerová, hlavní trenérka fitness center pro ženy Contours.