29. července 2017
Co dáváte svému okolí najevo, když si vyrazíte ven oblečená od hlavy k patě v bílé, nebo naopak jiné barvě?

● BÍLÁ je barva čistoty a nevinnosti. Samotná je však chladná, neutrální a vytváří pocit sterility. Proto ji musíte doplnit dalšími barvami. Bílá jim umožní krásně vyniknout. Bílé místnosti se sice zdají prostornější, ale jsou neútulné, strohé až nepřátelské, raději zkuste experimentovat.
● ŽLUTÁ je barva slunce, dodává energii, teplo, dobrou náladu a vyrovnává pocity melancholie. Podporuje metabolismus a zažívání a také dodává sebedůvěru. Výrazně poutá pozornost, používá se ke zvýraznění, ale velké množství žluté unavuje oči a může být fyzicky i psychicky nepříjemné.
ORANŽOVÁ je barvou optimismu, kreativity a veselí. Podporuje navazování vztahů a radostný pohled na svět. Je vhodná i proti depresím a podporuje ženskou plodnost Je to ale zároveň barva výstražná a jedovatá.
ČERVENÁ je barva základní životní energie, sexuality a intenzivních emocí, lásky i hněvu. Má silný energetizující účinek, rozproudí krev v těle, hodí se ke sportu a fyzické aktivitě vůbec.
RŮŽOVÁ je barvou srdce a lásky. Ve světlých odstínech je něžná a uklidňuje.
MODRÁ je barvou klidu a míru, podporuje vyrovnanost a uspořádanost. Evokuje ale také pocity smutku až lhostejnosti, je to barva melancholie. Umožňuje se lépe koncentrovat, být kreativní a produktivní, proto je vhodná do pracovního prostředí. Ze všech barev nejvíc tlumí chuť k jídlu, zároveň i chladí, tiší bolest a snižuje krevní tlak.
ZELENÁ je barvou přírody a vyzařuje klid, zdraví a plodnost. Navozuje pocity duševní pohody a životní vyrovnanosti, snižuje napětí, tlak a pomáhá usnout.
● HNĚDÁ je barvou země, podporuje pocity moudrosti, síly, stability a spolehlivosti, ale její zemitost může být i těžkopádná, smutná a osamocující. V prostoru hnědá barva vyvolá útulný pocit ­domova, tepla a bezpečí.
ČERNÁ je v naší kultuře barvou temnoty, prázdnoty, zla, moci a smrti. Evokuje pocity síly, rebelie, zvrácenosti, ­tajemna a zakázaného. Ve smrti, protestu a ničení starého představuje však černá také možnost zrození nového, možnost alternativy. V módě je černá tak populární hlavně proto, že pohlcováním světla vytváří iluzi zeštíhlení.