10. července 2017
Proslulá nikaragujská značka rumů Flor de Caña spustila ekologickou iniciativu na podporu životního prostředí. Nad 500 zaměstnanců firmy v přírodní rezervaci u nikaragujské sopky San Cristobal vysázelo 10 tisíc stromů. 

Akce se uskutečnila v rámci oslav světového dne stromů, tedy 28. června. „San Cristobal je nejaktivnější vulkán v celé zemi a pro rumy Flor de Caña plní příznačnou roli. V její těsné blízkosti totiž tyto prémiové rumy vznikají a zrají už déle než 125 let, jsou s ní proto neodmyslitelně spjaté,“ upřesňuje Petr Vopálenský, barový specialista ze společnosti Premier Wines & Spirits, která produkty Flor de Caña distribuuje v České republice.

Slavnostní vysazování stromů rovněž představuje začátek dlouhodobě naplánované iniciativy značky Flor de Caña na podporu zalesňování a ochrany životního prostředí. Populární rumy se destilují se stoprocentně obnovitelnou energií. Za posledních 12 let společnost v Nikaragui každoročně vysází 50 tisíc stromů, což mimo jiné představuje prostor dvojnásobně větší než Central Park v New Yorku. „Flor de Caña vznikla roku 1890 jako malý cukrovar v nikaragujské oblasti Chichigalpa, kde rodina Pellas dodnes pěstuje vlastní cukrovou třtinu. Všechny jejich rumy tak vycházejí z tradice, která se v této latinskoamerické rodině předává z generace na generaci už více než století,“ dodává Petr Vopálenský.

Rumy Flor de Caña jsou stařeny metodou pomalého zrání tzv. Slow-Aged v sudech z amerického bílého dubu, v nichž předtím zrála Tennessee Whiskey. Dnes se z Nikaraguy exportují do více než 40 zemí světa a řadí se k nejrychleji rostoucím značkám prémiových rumů v Americe. Za svou dlouholetou historii rumy získaly ocenění v prestižních mezinárodních soutěžích v San Franciscu, Londýně nebo Chicagu. Distributorem produktů Flor de Caña pro Českou republiku a Slovensko je tuzemská společnost Premier Wines & Spirits.

Flor de Caña, Gran Reserva 7

Přední produkt značky Flor de Caña se specifickým aroma s tóny pomeranče, karamelu a vanilky. V dubovém sudu zrál 7 let a zaujme hebkou chutí. Tento nikaragujský rum plnějšího těla vynikne na ledu, popřípadě s kolou nebo sodou. Cena: 525 Kč. www.1er.cz


Flor de Caña, Blanco Reserva 7

Netradiční pětkrát destilovaný bílý rum z Nikaragui. Zrál 7 let v dubových sudech starodávnou metodou Slow-Aged. Díky tomu získal plné a hladké tělo s jemným náznakem vanilky a dubu. Vynikne s kostkami ledu nebo trochou perlivé vody. Cena: 525 Kč. www.1er.cz