10. července 2017
Je až nepředstavitelné, jakou částku mohou zaplatit firmy za to, že si nějaká celebrita přidá fotku s jejich produktem na svůj profil na sociální síti Instagram!

Instagram zažil v posledních letech velký boom, a tak se dá říct, že to je po Facebooku aktuálně druhou největší sociální sítí. Aby také ne, když právě Facebook (konkrétněji tedy jeho šéf Mark Zuckerberg) si ho vzal pod svá křídla a obě sítě si tak nekonkurují, spíše se podporují. Lidé fotky milují a na Instagramu je tak obrovské množství aktivních uživatelů, kteří přidávají či hodnotí obsah opravdu denně. To zjistily i firmy, které štědře platí těm, kteří mají na téhle sociální síti velký dosah.

Nikoho asi moc nepřekvapí jména třech celebrit, které od firem dostávají nejvíce peněz za fotku. Hopperhq.com tvrdí, že na špičce je "královna Instagramu", tedy osoba, která má na téhle sociální síti nejvíce sledujících fanoušků, Selena Gomez. To samozřejmě dává smysl. Sel s Instagramem umí pracovat a třeba její fotka pro Coca Colu získala více než 6 milionů lajků. Nemůžeme se tedy moc divit, že za jeden komerční příspěvek (fotku či video) dostává podle odhadů až 550 000 dolarů (přibližně 12,6 milionů korun při současném kurzu)!

V relativně těsném závěsu za ní jsou pak Kim Kardashian (zhruba 500 tisíc dolarů) a na třetím místě pak fotbalista Cristiano Ronaldo, který si účtuje více než 400 tisíc dolarů! V TOP 10 nejlépe placených celebrit na Instagramu se pak z "klanu Kardashian" objevily i Kylie Jenner (4. místo), Kendall Jenner (5. místo), Khloe Kardashian (6. místo) a Kourtney Kardashian (7. místo)! 

Které tři fotky mají na Instagramu největší počet palců nahoru, nebo-li lajků? Podívejte se na další stránce!