3. července 2017
I když si plánujete léto užít naplno se všemi grilovacími párty, alkoholickými koktejly, smetanovými zmrzlinami a ledovými kávičkami se šlehačkou, využijte toto období i pro očistu organismu.

Nelekejte se. Není nutné dodržovat speciální detoxikační programy a prolévat se mladým ječmenem nebo zobat zázračné pilulky – stačí dodržovat několik jednoduchých pravidel, která jsme pro vás připravili společně s portálem Fithall.cz, občas zatnout zuby a odolat lákadlům.

Pijte vodu

Voda očistí tělo lépe, než cokoliv jiného – a to jak zvenčí, tak i zevnitř. Základem správného fungování metabolismu je přítomnost dostatku vody, proto pijte, pijte, pijte. Denní příjem tekutin si rozdělte do menších dávek – pokud vypijete moc vody najednou, tělo ji nedokáže využít. Voda prostřednictvím potu a moči dokáže odplavit velkou spoustu odpadních látek z těla, vyčistí póry, projasní pleť a vyhladí celulitidu.

Jezte zeleninu

Dejte si řapíkatý celer, rajčata, salátovou okurku, ledový salát i papriku. Zeleninu jezte pokud možno čerstvou a nesolte ji. Díky vláknině, spoustě vitamínů i minerálů, obsahu vody a minimální kalorické hodnotě je absolutní jedničkou mezi detoxikačními potravinami.

Snídejte otruby

Do ovesné kaše nebo do jogurtu si přisypte ovesné nebo špaldové otruby. Je to vláknina, která má minimum kalorií, do jídla dokáže dodat objem, čistí střeva a díky schopnosti vázat vodu a bobtnat také dobře zasytí.