29. června 2017
Dětský smích a nespoutaná radost. To je přesně to, po čem během rodinné dovolené toužíme. Proč tomu nejít trochu naproti? Tyrolsko nabízí hned několik míst, která dokáží vykouzlit úsměv jak dětem, tak i dospělým.

Adventure Park Fulpmes

Největší lanové centrum v Tyrolsku. Přesně takový přívlastek má Adventure Park ve Fulpmesu. 130 překážek na 13 trasách prověří zdatnost a sílu opravdu každého. Zapotí se zde i ti nejzdatnější sportovci. Potkat zde můžete například hvězdy skoků na lyžích Gregora Schlierenzauera nebo Andrease Koflera.

Největší tyrolské jezero Achensee

Není moc lepších míst na rodinnou dovolenou než podlouhlé alpské jezero Achensee. Uprostřed 2.500 metrů vysokých hor se nachází ráj všech letních i zimních sportů. Velmi výhodná je koupě zážitkové karty Achensee, která obsahuje 9 atrakcí včetně jízdy parníkem a historickým vlakem.

Area 47

Zábavní park na začátku Ötztalského údolí patří k nejadrenalinovějším místům v Alpách. Wakeboarding, obří tobogány, nejvyšší lezecká stěna v Rakousku nebo rafting jsou jen malým výčtem adrenalinových sportů v parku Area 47.

Divoká voda ve Stubaiském údolí

Obrovskou sílu vody dokazuje stezka WilderWasserWeg v údolí Stubaital. K vodopádům, divoké řece a ledovci se přiblížíte doslova na pár centimetrů. To je však jen malá ochutnávka toho, co vše můžete ve WilderWasserParku vidět.

Vodní dobrodružství v oblasti Hochsöll

Přijít a hrát si. Přesně to na vaše děti čeká při návštěvě vodního ráje v Hochsöllu. Vyřádit se mohou s desítkami vodních hraček nebo při vodní stezce naboso. Prostě zábava na celý den. S jedním ale nepočítejte. Odsud se suchým tričkem neodejdete.

Více informací najdete na oficiálním turistickém portálu tyrolsko.cz.