20. června 2017
Carlsbad Classic byl ale první a stále si drží pověst nejprestižnější setinové soutěže v ČR. Těšte se 14. - 15. července!
  • Dva dny a 360 km v okolí Karlových Varů
  • Přes 60 přihlášených posádek
  • 13 komplikovaných testů přesnosti
  • Luxusní garden party v prostorách hotelu Zámek Lužec

Letošní Carlsbad Classic nabídne opět zcela novou trasu. V pátek se bude startovat od hotelu Thermal v centru KV. První dvě páteční etapy mají dohromady délku kolem 130 km a posádky zavedou na tzv. Lázeňskou cestu: kromě Karlových Varů navštíví Lázně Kynžvart a Mariánské lázně, aby si poté daly kávu v klášteře Teplá. Cíl bude v prostorách hotelu Zámek Lužec, kde se večer koná i luxusní garden party pro uzavřenou společnost, zakončená ohňostrojem.

Sobota bude mnohem náročnější: první vůz z Lužce vystartuje již v 9:01 a každého čeká celkem 230 km dlouhá trasa nazvaná Cesta do hor, rozdělená do několika etap a samozřejmě protkaná složitými testy přesnosti. V první části se kolona vydá po vrcholech Krušných hor až na Klínovec, aby se poté stočila na západ a pokračovala až do Kraslic, kde bude časová kontrola na místním náměstí. Následovat bude oběd v pivovaru Kynšperský Dvorec. Poté už se budou vozidla „motat“ podél řeky Ohře, aby ještě jednou objela Karlovy Vary a jejich posádky si dopřály kávu a odpočinek v Radium Palace v Jáchymově. Cestu zakončí poslední etapa kolem Ohře přes Kyselku a přes Karlovy Vary zpět do cíle v Lužci.

Ozdobou startovního pole, které v současné době čítá přes 60 posádek, je dvojice meziválečných automobilů Praga z let 1936 a 1938. Většinu startovního pole ale tvoří převážně sportovní modely značek Porsche, Jaguar, Mercedes-Benz, MG, Austin, BMW, Ford, Datsun, Lancia, Maserati či Škoda z 50. až 70. let. Nechybějí ani americké koráby silnic v podání otevřeného Lincolnu Continental nebo růžového Cadillacu Coupé de Ville z roku 1958. O mezinárodním charakteru soutěže zase vypovídá i fakt, že mezi přihlášenými najdeme kromě majoritních Čechů i dalších šest národností.

www.classicrallye.cz