20. června 2017
Minulý rok přišlo na akci více než 4000 diváků a letos v sobotu 24. června bude berounský skatepark znovu hostit závod Světového poháru ve skateboardingu, který je po Paříži jedinou zastávkou ve střední Evropě.

Závodu se kromě kompletní česko-slovenské špičky zúčastní i mnoho vítězů dalších závodů SP. Celodenní kulturní program pak zakončí večerní koncerty špiček české hiphopové scény Marpo & Troublegang, Paulie Garand a DJ Wich.

Na letošní osmý ročník Grand Prix Beroun, který jako jediný ze dvou středoevropských zastávek hostí třetím rokem závod světového poháru, se sjedou kromě české a slovenské špičky i jezdci z více než dvaceti zemí světa. Mezi hlavní česko-slovenské hvězdy budou patřit kormě organizátora Tomáše Vintra i pravidelní účastníci světových a evropských závodů loňský vítěz Martin Pek, Maxim Habanec a Rišo Tury, který v poslední době sbírá po evropských závodech jeden úspěch za druhým.

Ze zbytku světa si to do středních Čech namíří zvučná jména, aby se poprali o body do světového poháru a zopakovali si fantastickou atmosféru z minulých let, kterou areál Grand Prix Beroun nabízí. To ostatně potvrzuje již přislíbená účast světových jezdců jako jsou například, Scott Decenzo (CAN), Kechaud Johnson (USA), Sierra Fellers (USA), evropská star Maxim Kruglov (RUS) a brazilská stálice Luiz Neto (BRA).

Jezdci se poperou o celkový prize pool v hodnotě 300 000 Kč a soutěžit se bude v těchto kategoriích:

PRO (sponzorovaní a starší 16 let) / AM/Open (otevřená kvalifikace a závod pro veřejnost) / GIRLS (všechny dívky) 

Samozřejmostí je i divácky nejatraktivnější disciplína BEST TRICK (pro všechny)

Hudební festival představí českou hiphopovou legendu Marpo & Troublegang

Nedílnou součástí celého dne je doprovodný program, který nabídne divákům všech kategorií spoustu zajímavého vyžití. Budete mít možnost otestovat výrobky světových (nejen) skateboardových značek. Po celý den budou v areálu hrát Jägermeister DJs a k vidění bude i mnoho možností kulturního vyžití.

Večer se diváci mohou těšit na hudební festival, který i letos představí špičku českého hip hopu. Po skončení závodu se na akci představí DJ Wich, Paulie Garand a DJ Kenny Rough a headlinerem večera bude Marpo & Troublegang

Více informací naleznete na oficiálních stránkách závodu – www.grandprixberoun.cz