8. června 2017
Ten nejlepší způsob, jak poznávat Šumavu, je už po staletí stejný – prostě po svých. Máme pro vás tipy na ty nejatraktivnější výlety zahrnující také místa známá ze seriálu Policie Modrava.

Okolo Vchynicko-tetovského kanálu

TRASA: 24,5 km – asi 3 hodiny (na kole)

Plavební stoka původně vybudovaná pro dřevaře je smělým vodním dílem, které dnes láká hlavně výletníky. Kanál začíná asi 2 kilometry od Modravy u bývalé osady Vchynice-Tetov. Výchozím bodem stezky podél stoky je hradlový most Rechle, který sloužíval k zachytávání polen plavených Vydrou.

Přes Antýgl se dostanete k informačnímu středisku Rokyta, stojícímu v místech bývalé Schwarzenberské lesovny. Kanál pak teče kolem Kostelního vrchu a v blízkosti poutního místa, kde kdysi stávala Hauswaldská kaple. Navazujícím Srnským okruhem se pak dostanete k akumulační nádrži Sedlo, vodnímu zámku na Sedelském vrchu a nakonec se odměníte nádherným pohledem do údolí řek Vydry a Křemelné z Klostermannovy vyhlídky u Srní. Nezapomeňte si prohlédnout i Dračí skály na protější straně.

Speciál Chvilky pro tebe Policie Modrava vás provede těmi nejkrásnějšími kouty Šumavy, představí vám známá i utajená místa, která si „zahrála” v oblíbeném krimiseriálu. Policie Modrava je právě na stáncích!