5. června 2017
Každou neděli od 17.00 hodin představí moderátor Martin Hrdinka nové písničky a zajímavosti ze světa hudby. O pořadí skladeb rozhodnou sami posluchači SMS hlasováním.

Pravidla hitparády umožní všem posluchačům hlasovat pro vybrané skladby prostřednictvím SMS ve tvaru: HIT mezera 1 až 12. Tu odešlou na číslo 900 11 03. Jejich prostřednictvím určí pořadí dvanácti skladeb. Tři, které obdrží nejméně hlasů, hitparádu opustí a nahradí je skladby nové. Soutěžní skladby zazní nejen v samotném pořadu, k poslechu budou také na webu.
„Hitparáda ve vysílání Českého rozhlasu dlouho chyběla. O to víc mě těší, že se vrací na vlnách Dvojky. Sami posluchači určí, kterou hudbu mají rádi, a pro nás to bude zároveň zpětná vazba. Jsem zvědavý, kterým skladbám dají nakonec přednost,“ říká šéfredaktor Českého rozhlasu Dvojka Martin Groman.

Moderátor hitparády Martin Hrdinka pak dodává: „Hitparádami se zabývám už od malička, jako moderátor jsem začal v hitparádě v ČT před dvaceti šesti lety. Pro mě je to vždy neuvěřitelná hra, ve které je napětí až do konce. Očekávám, že fanoušci svých hvězd budou hlasovat, aby právě ten jejich hit vyhrál nebo v hitparádě zůstal.“
Více informací a pravidla najdete ZDE.