4. června 2017
Přijďte od 5. do 22. června na pražské náměstí Republiky – do kavárny, ve které obsluhují v absolutní tmě nevidomí kavárníci.

„Neřešte hubnutí do plavek a přijďte si osladit život do Kavárny POTMĚ. Její návštěvou podpoříte prostřednictvím Světlušky nevidomé,“ láká k návštěvě kavárny Přemysl Filip, ředitel Nadačního fondu Českého rozhlasu. 

Pozvání Světlušky na slavnostní otevření Kavárny POTMĚ 5. června přijala herečka Jana Stryková, cellistka a modelka Terezie Kovalová a herci Václav Neužil s Petrem Stachem.
Otevírací doba Kavárny POTMĚ je 10.00–21.00 hodin, s pauzou od 15.00–16.00 hodin. Vstupné činí 140 Kč, v ceně je kromě netradičního zážitku již zahrnut jeden nápoj nebo zmrzlina, hrneček s logem Světlušky a světluščí magnet na památku. Výtěžek z Kavárny POTMĚ putuje na konto Světlušky Nadačního fondu Českého rozhlasu, která pomáhá těžce zrakově postiženým dětem i dospělým na cestě k samostatnému životu plnému pestrých aktivit.

Doprovodný program Kavárny POTMĚ

• 5. 6. 2017 slavnostní zahájení na náměstí Republiky ve 12.30 – vystoupení nevidomých hudebníků Blanky Janečkové, Aleny Terezie Vítek a Radka Žaluda
• 9. 6. 2017 od 16 hod. vystoupení nevidomých muzikantů Ráchel Skleničkové, Jakuba Blažka a Tomáše Hájíčka – relaxační hudba z aplikace Relaxuj potmě
• Kdo si hraje potmě, nezlobí aneb složte si uvnitř kavárny model z LEGA
• Ochutnávka limitované edice Vína pro Světlušku od Vinařství Volařík

Čtěte také: Jaké to je běžet s nevidomým v roli traséra